Tehnikaülikooli avatud õppesse saab sisse astuda kuni 7. septembrini. Sel nädalal alustas õpinguid üle 800 inimese. Avatud õppe valikus on rohkem kui tuhat õppeainet.

Vaadeldes eelmiste aastate trende võib prognoosida ka sel sügisel suuremat huvi majandus-, IT ning inseneriteaduste vastu. Popimateks õppeaineteks on viimasel ajal olnud IT-s programmeerimise algkursus, infosüsteemide arendamine ning andmetöötlus. Majandusteadustes finantsarvestus, ettevõtluse alused ning turundus.

Õppijaid on igas vanuses ja erinevate eesmärkidega – alates värskelt gümnaasiumi lõpetanud noortest kuni väga pika töökogemusega inimesteni. On neid, kes läbivad omas rütmis bakalaureuse- või magistriprogramme, ja ka neid, kes võtavad üksikuid aineid. Tehnikaülikooli õppetöös osalemise eeliseks on teaduslik lähenemine nii teemade käsitlemisel kui ka probleemidele lahenduse leidmisel teoorias ja praktikas.

Legendaarne raadiosaatejuht Kristjan Hirmo on peagi lõpetamas trunduse bakalaureuseõpet avatud ülikoolis. Hirmo kinnitusel oleks ta õpingutega justkui sattunud analoogist digisse. Ta hakkas paljusid asju vaatama uue pilguga ning leidma uusi seoseid: „Minu jaoks on see olnud väga hea silmaringi avardaja ja praktiliste oskuste allikas,“ kinnitas Hirmo.

Võrreldes eelmise aastaga on ka tööandjate huvi avatud ülikooli vastu kasvanud. Inimesed keskenduvad üha rohkem enesearengule. Kuna töötasu ei ole enam ainus motivaator, on avatud õppe vorm parim viis oma töötajaid arendada ning motiveerida.