Nädalavahetus viis tantsuansambel Kuljuse Leetu Kaunasesse, kus toimus Baltiriikide tehnikaülikoolide ühiskontsert “Gintaro Krantai” ehk „Merevaigukallas“. Lisaks Kuljusele esinesid kontserdil Riia Tehnikaülikooli tantsuansambel Vektors ja Kaunase Tehnikaülikooli rahvakunstiansambel Nemunas koos oma rahvamuusika- ja lauluansambliga.

Suurejooneline kontsert tõestas, et kuigi igal riigil ja rahvusel on oma kultuur ja eripärad, leidub neis palju ühist, näiteks armastus tantsu ja traditsioonide vastu. Vaatajatele üllatuseks esitati võõrustajate ehk leedulaste poolt ka üks Läti ja Eesti lugu.

Olulisel kohal oli kindlasti ka õhtune koosviibimine, millest ei puudunud erinevad etteasted, meeleolukas tantsubänd ja ühine Eurovisiooni vaatamine.

Ühiskontserdid toimuvad kordamööda erinevates Balti riikides ning tehnikaülikoolide pikk sõprustraditsioon on kestnud juba rohkem kui 50 aastat. Viimati kohtuti aastal 2018 Kuljuse looja Salme Valgemäe 105. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil Tallinnas. Tänase päevani jätkuvad ühiskontserdid kinnitavad kolme tantsuansambli sõprussidemete tugevust ka kõikide väljakutsete kiuste.

Järgmine selline kontsert leiab aset Lätis aasta-paari pärast.

Kuljust saab  vaatama tulla 1. juunil kell 16.00 Tallinna Lastehaigla sisehoovi nende traditsioonilisele lastekaitsepäeva heategevuskontserdile; 10. juunil kell 20.00 Kadrioru pargi kontserdiväljakule tantsujuht ja koreograaf Maido Saare sünnipäevakontserdile „Maido Saar route 66“; 30. juunist kuni 2. juulini XIII noorte laulu- ja tantsupeole „Püha on maa“ ja 12. augustil Hiiumaale Kuljuse looja Salme Valgemäe sünniaastapäeva kontserdile, millega antakse suurejooneline avalöök ka Kuljuse 75. juubelihooajale.