Eesti Teaduste akadeemia üldkogu istungil 8. detsembril valiti neli uut akadeemikut, nende hulgas tehnika- ja arvutiteaduste akadeemikuks Tallinna Tehnikaülikooli uurija-professor ja  jõuelektroonika uurimisrühma juht Dmitri Vinnikov.

Dmitri Vinnikov
Dmitri Vinnikov. Foto autor: Reti Kokk

Dmitri Vinnikovi peamised uurimissuunad on uudsete energiatõhusate alalis- ja vahelduvpingemuundurite skeemilahenduste süntees ja eksperimentaalne uurimine nõudlikele rakendustele nagu taastuvenergeetika, elektertransport, telekommunikatsioon ja lennundus.

“Kindlasti tähendab see suurt tunnustust minu senisele tööle ning suuremat vastutust ühiskonna ees,” ütles Vinnikov akadeemikutiitli tähtsuse kohta. Ta lisas, et loodab senisest enam panustada nii Eesti riigi kui ka Eesti Teaduste akadeemia arengusse, tuues kaasa uusi teadmisi ja kogemusi energia- ja rohepöördega seotud valdkondades. “Tänu tugevale rahvusvahelisele võrgustikule saan ka suurendada Eesti tippteaduse nähtavust ja teaduspoliitilist haaret mujal maailmas,” ütles värske akadeemik.

Astronoomia ja astrofüüsika akadeemikuks valiti Tartu ülikooli Tartu observatooriumi astronoomia professor Elmo Tempel, kultuuriajaloo akadeemikuks Tallinna ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm ja rahvatervise akadeemikuks Tartu ülikooli inimese geneetika professor Maris Laan.

Kokku kandideeris neljale akadeemikukohale 20 teadlast. Akadeemikuks saamiseks tuli kandidaadil saada 2/3 üldkogul osalevate akadeemikute häältest. Koos täna valitud akadeemikutega on Eesti Teaduste akadeemias kokku 76 akadeemikut.

Artikkel tugineb Eesti Teaduste Akadeemia pressiteatele