Tallinna Tehnikaülikool

Rahvusvaheline võrgustik Apolitical valis TalTechi e-valitsemise professori Robert Krimmeri äsja 100 mõjukaima digivalitsemise liidri hulka.

Teist aastat koostatavasse mainekasse nimekirja kuuluvad teadlased, ministrid, ametnikud, aktivistid jt. Sellega tõstetakse esile digirevolutsiooni peamiste innovaatorite ja taustajõudude olulist tööd.

TalTechi Ragnar Nurkse instituudi professor Robert Krimmeril on aastatepikkune kogemus e-valitsemise alal. Ta töötab TalTechi uue digivalitsemise keskuse DigiGovLab juhina, mille eesmärk on mõtestada ja analüüsida digiarenguid ühiskonnas. Oma teadustöös keskendub ta elektroonilistele valimistele ja demokraatiale, sh e-hääletamisele, avaliku sektori ümberkujundamisele ning teistele digitaalse ühiskonna küsimustele.

Digivalitsemine ühendab erinevaid valdkondi, sealhulgas tehisintellekti, digitaalset kaasamist, avaandmeid, kodanike kaasamist, küberturvalisust ja digitaalset identiteeti. Teised Apoliticali nimekirja liidrid esindavad selliseid valdkondi nagu digitaalse valitsuse avatud ja paindlik olemus ning toovad esile võimalusi, kuidas ehitada hästitöötavat, nutikat ja inimkeskset avalikku sektorit.

Nimekirja koostamiseks kasutas Apolitical rohkem kui 500-t eksperti üle maailma, sh digitaalse valitsemise eksperte, teadlasi ja ametnikke.

Eestlastest jõudis mainekasse nimekirja ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut ja e-riigi akadeemia tegevdirektor Arvo Ott.

Loe lähemalt Apoliticali veebilehelt.

Laeb infot...