EuroTeQ stipendiumiga soovime toetada Tallinna Tehnikaülikooli edukaid bakalaureuse-ja magistriõppe üliõpilasi, kes soovivad end täiendada EuroTeQ Engineering University liikmesülikoolide Müncheni Tehnikaülikool (DE), Taani Tehnikaülikool (DK), Eindhoveni Tehnikaülikool (NL), École Polytechnique (FR), Tšehhi Tehnikaülikool (CZ) juures. Täienduskoolituseks sobivad näiteks erinevad talve- ja suvekoolid, rahvusvahelised konkursid, häkatonid ja teaduskonverentsid ning muud sarnased algatused.

etq stip
Mariel Leppik
etq stop1
Artur Lavrov

Stipendiumit hakkame välja andma kaks korda aastas, kevadel ja sügisel, summas kuni 5000 eurot. Sel kevadel kandideeris EuroTeQ stipendiumile lausa 23 üliõpilast, kelles 11 olid magistriõppe ja 12 bakalaureuse õppe üliõpilast.

Bakalaureuse õppes stipendiumi sai Artur Lavrov. Arturi motivatsioonikiri eristus teistest, sest hoolimata oma noorest east, oli ta juba aidanud kaasa mitmete projektide elluviimisel ning tegelenud noorte seas insenerihariduse populariseerimisega. Artur on juba ka EuroTeQi kursusekataloogi õppeainetes osalenud ning see näitas tema erialast huvi end EuroTeQ ülikoolides täiendada. Artur on näide ühest aktiivsest ja pühendunud tuleviku insenerist.

Magistriõppe stipendiumi sai väga selge tulevikusihiga noor Mariel Leppik. Mairel soovib end arendada ning magistritöö teha tuuleenergia valdkonnas Taani Tehnikaülikoolis. Varasemad õpingud ja töökogemused olid samuti heaks näiteks Marieli pühendumisest antud teemaga süvendatult tegeleda.

Kui ka sina soovid EuroTeQ stipendiumile kandideerida, siis uus võimalus on juba sügisel 2023.