Tallinna Tehnikaülikool

Veebruari viimasel nädalal väisasid Eesti Mereakadeemiat üksteist piirivalvurit üheksast Euroopa Liidu liikmesriigist, üheksa koolitajat kuuest liikmesriigist ning Frontexi esindajad, et osaleda kahenädalasel kursusel „Cross Border Crime Detection“. Kursuse peakorraldaja oli FRONTEX - Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Agentuur. Eestis toimus kursus esmakordselt ning FRONTEX valis Eesti põhjusel, et meil on olemas nii merepiir kui ka Euroopa Liidu välispiir. Kursuse esimene nädal, mis keskendus rohkem merepiirile ja tegevustele sadamas, viidi läbi Mereakadeemia Kopli õppekompleksis ning kursuse teiseks nädalaks sõitsid osalejad Narva, kus neid võttis vastu Sisekaitseakadeemia. 

„Cross Border Crime Detection“ kursuse käigus õpivad osalejad ära tundma ja peatama piiriülest kuritegevust nagu näiteks salakaubavedu, inim- ja narkokaubandust. Loengud ja teoreetiline osa viidi läbi Mereakadeemias. Praktiliste harjutuste õppeks külastati Piirivalvesadamas PPA laeva L-101 “Kindral Kurvits”, kus harjutati laevaruumide läbiotsimist. Muuga sadamas valgustati koostöös tolliga läbi konteinereid ning avati ka üks konteiner täiendavaks kontrolliks. Viimaseks praktiliseks harjutuseks oli reisijate ja autode profileerimine ja kontroll, mida teostati koos PPA Tallinna kordoni ametnikega Reisisadamas. Harjutuse käigus tabati nii mõnigi kahtlane tegelane, kes suunati edasi täiendavasse kontrolli. 

Frontexi CBCD projektijuht Magda Talov jäi Mereakadeemia korraldusega väga rahule ja avaldas lootust ka edaspidi koostööd teha.

Täiendav info:

Ivar Treffner
Täiendusõppe keskuse juhataja
Eesti Mereakadeemia

Eesti Mereakadeemia teeb koostööd FRONTEXiga

Laeb infot...