Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate instituudi biomeditsiinitehnika keskuse vanemteadur ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla nefroloog Dr Merike Luman sai Eesti Vabariigi presidendilt Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi.

dr. Merike Luman. Ajakiri "Eesti Naine" Foto: Terje Lepp

Merike Luman on hinge ja südamega teinud oma tööd nii haiglas kui Tehnikaülikoolis ning andnud endast parima, et neeruasendusravi patsiendid saaksid parima ravi. Sellel eesmärgil on ta rakendanud nii olemasolevaid teadmisi kui panustanud aktiivselt biovedelike optika suuna teadustöösse. Avatud uutele ideedele ja alati positiivsele keskendudes, püüab ta kaasa aidata kõige moodsaimate teaduspõhiste ravi- ja monitooringumeetodite arendamisele. Seejuures on patsiendid alati esikohal. Nagu Merike tavatseb öelda enne oluliste otsuste vastuvõtmist: „Pean oma südametunnistusega aru pidama“.

Eesti Punase Risti teenetemärk antakse Eesti rahva huvides osutatud üldkasulike teenete tunnustamiseks humanitaaralal ja elu päästmise eest.

Pildi autor: Terje Lepp.