Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool on võtnud eesmärgiks saada 2035. aastaks Eesti esimeseks kliimaneutraalseks ülikooliks. Selle saavutamisel mängivad rolli kõik ülikoolipere liikmed ja iga ülikoolis korraldatav üritus. Nii tuleb tudengitelt tudengitele korraldatav Eesti suurim karjäärimess "Võti tulevikku" tänavu rohelisem kui kunagi varem.

Võti tulevikku roheline logo

Karjäärimessi korraldajad teevad koostööd Tehnikaülikooli rohepöördeprorektori ning Kliimanutika tuleviku keskusega, kelle abiga on läbi mõeldud ürituse eri aspektid ning sellest lähtuvalt ka seda rohelisemaks ja jätkusuutlikumaks muutnud. 

Kuidas olla kliimanutikas?

Karjäärimessi korraldajad toovad mõned näited karjäärimessil tehtavast:

  • Jäätmete sorteerimine. Tallinna Tehnikaülikoolis on kasutuses jäätmete sorteerimist võimaldavad prügikastid, kus lisaks olmeprügile saab sorteerida pakendit, pappi ja paberit, biojäätmeid ning klaastaarat. Ülikoolihoones on olemas ka patareide kogumise punktid.
  • Paberturunduse vähendamine ja taaskasutatud paber. Jäätmete sorteerimisest veelgi efektiivsem on jäätmetekke vältimine, nii et paberturunduse asemel kasutatakse mitmesuguseid digiturunduse variante. Ka osalevatel ettevõtetel palutakse võimalusel vältida paberil flaiereid. Lisaks on selleaastase “Võti tulevikku” ajakirja paberis 50 protsenti taaskasutatud kiudu ning paberajakirjade tiraaž on väiksem.
  • Karjääriüritusel osalevatel ettevõtetel soovitatakse välja tuua oma kestlikud eesmärgid või rohevaldkonna tegevused, et kaardistada, kui palju selle peale mõeldakse ning milliseid rakendusi juba kasutatakse.
  • Toitlustamisel ning jookide pakkumisel välditakse ühekordseid nõusid ning kasutatakse ülikooli eeskujul jätkusuutlikumaid alternatiive, nagu pakendiringluse topsid/nõud või korduskasutatavad nõud.
  • Transport üritusele. Osalejatel palutakse kasutada ühistransporti või jagatud autosid, sest nii paisatakse õhku vähem kasvuhoonegaase. Lisaks on TalTechi ümbruses parkimiskohtade arv teatavasti piiratud. Liikle Võti Tulevikku karjääriüritusel roheliselt Tuulega! Sisesta kood VTKARJÄÄRIMESS ja sõidad messipäeval, 7. märtsil 30% soodsamalt. Koodiga VÕTITULEVIKKU sõidad karjääriürituse lõpuni 15% soodsamalt – nii jõuad kenasti kohale nii ettevõttekülastustele kui ka seminaridele.

Just nendest sammudest alustades tahetakse “Võti tulevikku” muuta järk-järgult rohelisemaks karjääriürituseks. TalTech on tänulik kõigile, kes annavad ka oma panuse ning aitavad kaasa.

Eesti suurim tudengite karjääriüritus “Võti tulevikku” toimub Tallinna Tehnikaülikoolis 7.–17. märts 2023. Vaata täpsemalt siit!

Laeb infot...