Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva eel annab president Kersti Kaljulaid riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja Eesti toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele. President Kersti Kaljulaid annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi keskuses.

Valgetähe III klassi teenetemärgi pälvis arvutiteadlane ja akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli ja Reykjaviki Ülikooli professor Tarmo Uustalu.

Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi pälvis neuroloog ja Tehnikaülikooli tervisetehnoloogia instituudi dotsent Katrin Gross-Paju.

Allikas: www.err.ee