Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna dekaan Enn Listra tõdeb ERRi portaalis ilmunud arvamusloos, et isegi kui inimeste väärtused sõnades kokku langevad, võivad need tähendada väga erinevaid asju tulenevalt erinevatest taustsüsteemidest ja huvidest.

Enn Listra
Majandusteaduskonna dekaan Enn Listra

Ja nii vääratabki tema sõnul inimese keel ütlema, et Ukrainas on ju päris turvaline. Ühel pool on vabadus ja teisel pool tunnetatud paratamatus, märgib Listra. Eesti seismiliseks muutunud poliitmaastik on jõudnud selleni, et „vastased on üha sagedamini lollid, sest nad on ju nii lollid“. Võrreldes oma seisukoha kuulutamisega kipuvad kuulamine ja teiste arvamuste funktsionaalne lugemine üha vähem kasutatud oskusteks muutuma, arutleb Listra.

Seetõttu jääb tema sõnul märkamata, et madistatakse sama probleemi ainult näiliselt lahus või teadlikult lahutatud otste kallal. Üheaegselt on meie ees pea alati vähemalt kolm suurt valikut, kõigil üks ots olevikus ja teine tulevikus.

Mis on need olulised valikud? Ja kuidas tagada praegune heaolu, samal ajal järgida väärtusi ning arvestada ühtlasi enese ja teiste huvidega?

Loe Enn Listra arvamuslugu ERRi portaalist!