TalTechi inseneriteaduskonna doktorant Erkin Najafli leidis oma siinsetele õpingutele lisandväärtust EuroTeQi partneri Taani Tehnikaülikooli virtuaalselt kursuselt. Üheks põhjuseks kursusele kandideerida oli saada teadmisi tema valdkonna juhtivatelt õppejõududelt.

Erkin Najafli

Mida sa TalTechis õpid?

Olen ülikoolis keemia- ja materjalitehnoloogia doktorant, kuid mu põhitöö on Eesti Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi laboratooriumis.

Millised on sinu varasemad kogemused rahvusvaheliste õpingutega?

Bakalaureusekraadi omandamise ajal õppisin vahetusprogrammiga Ühendkuningriigis Leicesteri ülikoolis. See oli üks mu elu parimaid kogemusi.

Millise kursuse sa EuroTeQi kursusekataloogist valisid ja miks?

Valisin Taani tehnikaülikooli kursuse „Concepts in Heterogeneous Catalysis and Applications to Energy Conversion“ (Heterogeense katalüüsi mõisted ja selle rakendamine energia muundamisel). Kuna minu uurimisvaldkond on kütuseelementide katalüsaatorite arendamine, siis leidsin, et see kursus on minu jaoks suurepärane valik. Loomulikult oli teiseks põhjuseks see, et Taani Tehnikaülikool on üks parimaid Euroopa Liidus. Tahtsin haarata võimalusest kuulata loenguid, mida annavad minu eriala juhtivad õppejõud.

Millised on esimesed muljed ja kogemused?

Esmamulje on väga positiivne. Kursus, mille valisin, hõlmab väga paljusid teemasid, mistõttu on vahel raske kõike hoomata. Õnneks on olemas abiõpetajad, kes raskuste korral aitavad. Kursuse juures on üks parimaid asju see, et saame valdkonna viimastest arengutest teada inimestelt, kes on uurimistööga otseselt seotud.

Kas plaanid EuroTeQi raames veel kursuseid võtta?

Kui leian endale sobiva teema, kavatsen ka järgmisel semestril ühe kursuse läbida.

Kas soovitad seda võimalust ka teistele? Miks?

Soovitan kasutada võimalust kõigile, kes soovivad näha oma valdkonda teise nurga alt ning kogeda õpetamismeetodeid, mis võivad kaasa aidata keerukate teemade mõistmisele. Muidugi oleks hea füüsiliselt kohal olla, kuid ka virtuaalne osalemine hoolikalt valitud ülikoolide kursustel on kindlasti pingutust väärt.

Kandideerimine EuroTeQi kevadsemestri kursustele on avatud! Leia endalegi sobiv kursus EuroTeQi kursusekataloogist. Osaleda saab nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppe õppeainetes. EuroTeQ partnerülikoolid on Müncheni Tehnikaülikool (Saksamaa), Eindhoveni Tehnikaülikool (Holland), Taani Tehnikaülikool (Taani), École Polytechnique (Prantsusmaa) ja Tšehhi Tehnikaülikool (Tšehhi).

Juhised kursuse valimiseks leiad siit