Tallinna Tehnikaülikool

Novembri alguses toimus esimene AIRE klubi, mille eesmärk on kokku tuua AIRE kliendid – tööstusettevõtted ja tugiteenuste pakkujad: teadlased, insenerid, eksperdid, IT arendajad, robotite maaletoojad, pangad, telekommunikatsioonifirmad ning rahastajad nii avalikust kui erasektorist.

Sven Illing AIRE klubis

Igakuise AIRE klubi mõte on toetada koostööd vabas formaadis läbi dialoogi ning jõuda koos tehisintellekti- ja robootikaprojektide elluviimiseni. Ajal, mil ettevõtjad on suure osa oma suhtlusest kolinud digikanalitesse, on seda suurem tegelik vajadus silmast silma suhtluse järele. Seda tõestas ka tööstusettevõtjate aktiivne osavõtt esimesest üritusest Tartus.

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE on TalTechi juhtimisel Eesti kandidaat liitumaks tulevikus üleeuroopalise võrgustikuga, kuhu kuulub järgmisel aastal 200+ Euroopa Liidu digitaalse innovatsiooni keskust. Seega saab AIRE klubist füüsiline kohtumispaik, kus tutvustatakse lisaks kohalikele teenustele ja edulugudele ka teiste Euroopa keskuste tegevusi, millest võiks Eesti tööstusettevõtetele kasu olla. Samuti saavad klubi liikmeid ühiseid edulugusid Eestist Euroopasse viia. 

TalTechi prorektor Sven Illing viitas oma kõnes, et ka Silicon Valley näitel sünnivad edulood just tänu kontaktidele, vestlustele ja võrgustikule. AIRE üks ambitsioon on aidata tööstusettevõtteid ja nende toetajaid (ülikoolid, IT-firmad jt) õigete uste avamiseni täiendavate rahastamisallikate leidmisel, kuna raha taha head ideed tegelikult ei jää, aga alati ei ole lihtne osapooli kokku viia.

Esimesel kohtumisel tutvustasid Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi tudengid roboteid, mis hakkavad tulevikus teenindama nii ravi- kui meelelahutusasutuste külalisi. Juba järgmisel üritusel kohtutakse ettevõttega, mis on samuti robootika abil muutnud inimeste tarbimisharjumusi. “Ägedate ettevõtmiste eelduseks on koostöö ning koostööks on vaja osapooled omavahel tuttavaks teha,” võttis AIRE klubi eesmärgi kokku tehisintellekti- ja robootikakeskuse juht Kirke Maar.

Järgmine kohtumine on juba 10. detsembril Tallinnas.

Laeb infot...