Esmaspäeval, 30. septembril said kümme teedeehituse ja geodeesia integreeritud õppekava tudengit esimest korda Peep Sürje nimelised stipendiumid.

1000-eurosed stipendiumid antakse välja Peep Sürje nimelisest fondist, mille algatasid teedeehituse ja geodeesia sektori 27 ettevõtet. Fondi eesmärk on luua üliõpilastele paremad võimalused keskendumaks õpingutele ja teadmiste omandamisele ning seeläbi tagada eriala kestlik areng Eestis. Fond sai nime valdkonna kunagise eestvedaja ja Tallinna Tehnikaülikooli endise rektori Peep Sürje järgi.

Stipendium anti tudengitele, kes on täitnud esimese kuni kuuenda semestri jooksul nominaalse õppekava ning on avaldanud soovi selle saamiseks. 1000-eurone stipendium antakse välja kaks korda aasta eelmise semestri tulemuste põhjal kümnele tudengile. Stipendium makstakse välja viie kuu jooksul.

Sel korral said stipendiumi:

Katriin Vinogradov
Markus Kuldmaa
Vaidar Vatma
Johan Erik Levertand
Günther Lillepruun
Johanna Koobak
Patrik Virkus
Kert Jõeäär
Jörgen Vanamõisa
Ott Johann Post

Praeguseks on fondi toetanud 27 ettevõtet: Estroad OÜ, Roadplan, Taalri Varahaldus AS, Tallinna Teede AS, Eesti Teed AS, AS YIT Eesti, Tinter-Projekt OÜ, T-model, Hades Geodeesia OÜ, ERC Konsultatsiooni OÜ, Toner-projekt OÜ, T-konsult OÜ, KiirWarren.KL OÜ, GRK Infra AS, Nordecon AS, Reaalprojekt OÜ, Reib OÜ, TREV-2 Grupp AS, Teedeprojekt OÜ, K-Projekt AS, Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroo OÜ, ÜLE OÜ, Skepast ja Puhkim AS, Stratum OÜ, TREF AS, TREF Nord AS, Verston Ehitus OÜ.