Uuendatud 3. oktoobril kell 7:16

Matemaatikavõistlusel e-rehkendus osales kokku 28 907 inimest, kellest oma vastused saatis ära 14 993. E-rehkenduse 12 küsimusele andsid kõik õiged vastused 95 osavõtjat.

E-rehkendus Kohtla-Järve Gümnaasiumis

Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Rahvusringhäälingu ja SEB Panga koostöös korraldatud e-rehkendus toimus esimest korda ja nii suur huvi tuli eestvedajatele üllatusena.

Kõige kiiremini vastas kõigile küsimustele õigesti Võru Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Piret Hordo, kellel kulus selleks veidi alla 20 minuti. Kolme kiireima lahendaja hulka mahtusid ka parim gümnaasiumiõpilane Kaspar Palmsaar Pärnu Koidula Gümnaasiumist ja Pirita Majandusgümnaasiumi matemaatikaõpetaja Kelly Paabut.

Kõigi ligi saja õigesti vastaja vahel loositi välja SEB Panga peaauhind 1234 eurot, mille sai Eduard Šengals. Kõikide kategooriate võitjatele paneb auhinnad välja TalTech.

Parim gümnaasiumiõpilane Kaspar Palmsaar saab tulla sisseastumiseksamiteta õppima TalTechi vabalt valitud erialale. Parim põhikooliõpilane Konrad Matto Kärdla Gümnaasiumist saab auhinnaks iPadi TalTechi vilistlaskogult ja AirPodid tudengiorganisatsioonilt Juuliuse Jüngrid. Parimale õpetajale Piret Hordole on auhinnaks vabalt valitud täiendkoolitus tehnikaülikoolis, selle paneb välja rektor Tiit Land. Parim muu osaleja Riho Klement saab vabalt valida TalTechist ühe mikrokraadi, auhinna paneb välja TalTechi avatud ülikool.

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land lahendas e-rehkenduse ülesandeid Kohtla-Järve Gümnaasiumis koos Ida-Virumaa noortega. „Juba saali sisenedes tunnetasin erilist õhkkonda, entusiasmi lisas veelgi president Alar Karise pöördumine Vikerraadios,“ kirjeldas ta. Landi sõnul näitab e-rehkenduses osalenute väga suur arv, et paljude jaoks on oma matemaatikaoskuste teadasaamine oluline. „Ühiskond mõistab matemaatikaga seotud väljakutsete olemust,“ kinnitas ta.

"Osalejate rohkus näitab, et huvi selle vastu, mis tasemel matemaatikas ollakse, on suur. See omakorda peegeldab matemaatika vajalikkust meie kõigi igapäevaelus. Kui see teadlikkus on tõusnud, on e-rehkendus juba oma eesmärgi täitnud," rõhutas SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Tiina Kaalep oli e-rehkendusega väga rahul, öeldes, et selline asi sünnibki koostöös.

Kuigi võistlus on läbi, saab e-rehkenduse keskkonnas ikka ülesandeid lahendada. Järgmine e-rehkendus on 2025. aastal oktoobri alguses.

2. oktoobri e-rehkendusel sai testida oma teadmisi koolimatemaatikas: 12 ülesandest koosnev test oli läbilõige 1.-12. klassis õpitavast. Eri raskusastmega ülesandeid lahendades sai teada, millisele kooliastmele jõuaks osaleja täna.

Fotogalerii: Kohtla-Järve Gümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased matemaatikaülesandeid lahendamas koos TalTechi rektori Tiit Landi ja Virumaa Kolledži direktori Mare Roosilehega.

Fotode autor: Dmitry Matveev, TalTech.