Tallinna Tehnikaülikool

Esmakordselt TalTechi ajaloos saab IT-süsteemide administreerimise õppekava erialatesti teha endale sobivas asukohas.

Programmijuht ja õppekava vilistlane Siim Vene rääkis, et muutus on tingitud õppetöö digitaliseerumisest. „Tegemist on uuendusliku lähenemisega, kus eksamineeritava identiteeti ning tema sooritust on võimalik hinnata tehisintellekti abi kasutades,“ kinnitas ta. 

Vene selgitas, et lahendus sai alguse COVID-19 tingitud distantsõppega tekkinud probleemide uurimisest. „Näiteks oli vaja veenduda, et distantsilt eksamit tegev tudeng on see, kes väidab end olevat ja kas ta sooritab eksamit ainult lubatud vahendeid kasutades,“ ütles Vene. Uurimustöö tulemusena tekkis TalTechis pilootprojekt, kus Proctorio-nimelist teenust kasutades saab eksameid läbi viia nii, et tudengid ei pea selleks koolimajja ilmtingimata kohale tulema. 

„Distantsilt sisseastumistesti võimaldamine on osa pilootprojektist ning kui see osutub edukaks ja kasutajasõbralikuks nii tudengitele kui õppejõududele, siis saab õppetööd muuta veelgi digitaalsemaks,“ kinnitas Vene. 

Õppekavale on oodatud lisaks gümnaasiumi lõpetajatele ka kutsekoolide lõpetajad ja juba IKT valdkonnas töötavad huvilised. Selleks eraldi tehtud sisseastumistest võimaldab õppima asuda ka neil, kellel juba mõningane IT-kogemus on olemas, kuid kes soovivad oma teadmisi süsteemselt täiendada. Testi keerukusastet võib võrrelda EUCIP ja COMPTIA administreerimise moodulite tasemega, sisaldades nii keerulisemaid kui lihtsamaid küsimusi.

Testi teemad:

  • arvutite ehitus – riistvara komponendid ja operatsioonisüsteem
  • arvutivõrgud ja nende haldamine
  • infosüsteemide haldamine
  • IT juhtimine
  • IT süsteemide turvalisus

Avaldusi õppima tulemiseks saab esitada läbi SAISi 7. juuli kella 12ni päeval. Sisseastumistesti saavad teha need, kes on SAISis testile registreerunud. 
Erialatest toimub internetis, seda saab teha sisseastujale sobivas kohas, näiteks kodust, või IT Kolledži õppehoone arvutiklassis (Raja 4c, Tallinn). Kodus testi sooritamiseks tuleb täita registreerumisvorm, mis saadetakse kandideerijatele läbi SAISi.  

IT-pädevuste test on valikvastustega ja selle tegemiseks on aega kuni 90 minutit. Testi eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, positiivne tulemus on vähemalt 60 punkti.  

Miks õppida IT süsteemide administreerimist?

IT süsteemide administreerimist võiks tulla õppima inimesed, kes soovivad paremini teada saada, mis on peidus selliste sõnade taga nagu devops, SRE ja pilv. IT-süsteemid on iga ettevõtte „südameks“, mille töövõime mõjutab kogu ettevõtte toimimist. Neid süsteeme on vaja juhtida ning ettevõtte ellujäämiseks on paljuski vajalik nende täpne ja selge töötamine. Uus ja huvitav aspekt on pilvetehnoloogiad, mis muudab kogu IT taristu juhtimise veelgi väljakutsuvamaks.

Seda eriala saab omandada statsionaarses õppes, kuid loengud toimuvad valdavalt pealelõunasel ajal, mis võimaldab paremini töö- ja koolielu ühildada. 

Tutvu õppekavaga www.taltech.ee/itadministreerimine

Laeb infot...