Detsembris autasustas Eesti Teadusagentuur 2023. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid. Riiklike preemiate laureaatideks sotsiaalteaduste valdkonnas osutusid rakendusliku majandusteaduse õppekava vilistlane Katrin Kostabi ja majandusanalüüsi õppekava vilistlane Artemi Beljakov.

Eesti Teadusagentuusi teadustööde konkursile sotsiaalteaduste valdkonnas esitati 172 tööd.

Preemiad sotsiaalteaduste valdkonnas:

Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes

3. preemia (850 eurot) Katrin Kostabile (Tallinna Tehnikaülikool) konkursitöö „Tarbija kindlustunde mõju kinnisvarahindadele Rootsi näitel“ eest. Juhendaja: Signe Rosenberg.

Magistriõppe üliõpilaste astmes

2. preemia (1900 eurot) Artemi Beljakovile (Tallinna Tehnikaülikool) konkursitöö „Haridustasemete ja töökohtade mittevastavus – mõju individuaalsetele sissetulekutele Eestis“ eest. Juhendaja: Simona Ferraro.

Uudis põhineb ETAGi pressiteatel