Tallinna Tehnikaülikool

EuroBasketi Eesti koondise mängupausidel esinevad TalTechi tantsutüdrukud ja saltopoisid. Nad on Milanos 2.-8. septembrini ning esitavad nelja mängu vaheaegadel kümmet erinevat kava.

TalTechi tantsutüdrukud ja saltopoisid

Tantsutüdrukute esindaja Kristi Aedma sõnul on nende teekond EuroBasketile olnud peadpööritavalt kiire: „Meie spordiala aga eeldabki kiiret reageerimist ning kui juulikuus tehti ettepanek EuroBasketil tantsida, haarasime võimalusest. Meie edukas esinemine ja kogemus 2015. a EuroBasketil Riias aitasid ka kiirelt valmistuda.“

EuroBasketil osalemine pole odav, kuid tüdrukutele tuli appi Tallinna Tehnikaülikool ning kiirelt sai lahendatud ka rahaline pool.

Õppeprorektor Hendrik Volli kinnitusel on tehnikaülikoolis sport väga au sees: „Meie vilistlaste seas on nii olümpiavõitjaid, maailmameistreid kui ka Euroopa meistreid. Mitmed tegevüliõpilased esindavad Eestit tiitlivõistlustel nii individuaal- kui ka võistkonnaaladel. Teame kui tähtis spordiala on eestlaste jaoks korvpall. On vaid rõõm innustada Eesti võistkonnal korvpalli EM-il hästi esineda meie võrratute tantsutüdrukute abil.“

Euroopa meistrivõistlused korvpallis toimuvad 41. korda. Meistrivõistlused pidid toimuma juba 2021. aastal, kuid pandeemia tõttu lükati turniir aasta võrra edasi. Seekordsed võistlused toimuvad Saksamaal, Itaalias, Tšehhis ja Georgias ning Euroopa meister selgub 18. septembril Berliinis.

Lisainfo:
Kristi Aedma
TalTech Cheerleaders
Tel: +372 56 233 133
E-mail: kristi@cheerestonia.com

Laeb infot...