EuroTeQi õpilassaadik, Kärt Annus, pani kokku pisikese lühitutvustuse EuroTeQi partnerülikooli, École Polytechnique, kohta.

ecole
Ülikooli kampus. Foto: Barande Jeremy

Ecole Polytechnique on mainekas prantsuse tehnikaülikool, mis asub Pariisi lähedal Palaiseau linnas. Kool asutati prantsuse revolutsiooni ajal, aastal 1794, eesmärgiga koolitada insenere ja teadlasi, ning tänaseks on sellest saanud üks Prantsusmaa juhtivaid tehnikaülikoole ning ka maailma tippülikoole. Ecole Polytechnique on tuntud oma kõrge akadeemilise taseme poolest, mis võib olla väljakutseks isegi kõige andekamatele üliõpilastele. Koolis õppimine nõuab suurt pühendumist, ent samas pakub ka võimalusi osaleda erinevates akadeemilistes ja sotsiaalsetes tegevustes.

Ecole Polytechnique’s õpib üle 3700 tudengi, kellest 40% on pärit välismaalt. Lisaks on 40% ülikooli akadeemilisest personalist pärit välismaalt, mis tagab ülikooli rahvusvahelise ja multikultuurse lähenemisviisi haridusele ja teadustööle. Tudengielu Ecole Polytechnique'is on mitmekesine, koolis on ligi 250 üliõpilasorganisatsiooni, mis pakuvad võimalusi osaleda erinevates kultuuri-, spordi-, ja teadusüritustel.

Ecole Polytechnique'is õppimiseks on vajalik läbida väga konkurentsivõimeline sisseastumisprotsess, mille käigus hinnatakse nii akadeemilisi tulemusi kui ka muid oskusi ja kogemusi. Kooli lõpetanute hulgas on palju tuntud teadlasi, poliitikuid ja ärimehi, sealhulgas ka Prantsuse presidendid Jacques Chirac ja Emmanuel Macron.

Ecole Polytechnique'i asukoht on umbes 14 kilomeetri kaugusel Pariisi kesklinnast ning selle ülikoolilinnak on suur ja kaasaegne, ning hõlmab ligikaudu 200 hektarit maad. Kampust ümbritseb mets, mis annab sellele loodusliku ja rahuliku atmosfääri.

Kampusel on mitmeid hoonete komplekse, mis koosnevad klassiruumidest, laboritest, raamatukogudest ja ühisruumidest. Kõik hooned on varustatud kaasaegse tehnoloogiaga ning loodud eesmärgiga pakkuda kõrgetasemelist akadeemilist keskkonda.

Lisaks sellele on ülikoolilinnakul ka spordirajatised, mis võimaldavad tudengitel osa võtta erinevatest spordialadest. Seal on jooksurajad, jalgpalliväljakud, tenniseväljakud, ujula ja palju muud.

Inseneeria ning sõjakool

Napoleoni poolt 1804. aastal loodud ajalooline side École Polytechnique'i ja Prantsuse Kaitseministeeriumi ning selle üliõpilaste sõjaväelise staatuse vahel teeb École Polytechnique'ist ainulaadse kõrgharidus- ja teadusasutuse ning on samal ajal ka riikliku suveräänsuse tagatis.

Kui École Polytechnique 1794. aastal loodi, liideti selle õpilased rahvuskaardiga ja anti siseministeeriumi järelevalve alla. 1804. aastal militariseeris Napoleon kooli. Sellest ajast peale on Polytechnique alati säilitanud oma sõjaväelise staatuse, välja arvatud mõned harvad perioodid, eriti Teise maailmasõja ajal.

Kool on endiselt sõjaväelises alluvuses. Kindralohvitser, kes on ühtlasti ka ülikooli peadirektor, vastutab koolisiseste sõjaliste eeskirjade järgimise ja inseneriõpilaste sõjalise väljaõppe eest.

ecole1
Ecole Polytechnique'i kadetid