EuroTeQi õpilassaadik, Kärt Annus, pani kokku pisikese lühitutvustuse EuroTeQi partnerülikooli, Technion (Iisrael), kohta.

Technion

Technion on tuntud kui globaalne pioneer mitmete valdkondade uurimistöös, eesotsas energia, nanotehnoloogia ja loodusteaduste valdkondades. Ülikoolis on 18 teaduskonda ja 52 uurimiskeskust ning üle 13 000 üliõpilase. Technioni üle 610 õppejõu seas on ka kolm Nobeli Preemia laureaati.

Technioni ülikoolil on ka kaks maailmatasemel teaduskeskust - Jacobs Technion-Cornelli Innovatsiooniinstituut (JTCII) asub New Yorkis, mis loodi koostöös Cornelli ülikooliga, ning teine asub Hiinas nimega Technion Guangdong Institute of Technology (TGIT).

Technion City ehk ülikooli kampus on 1,2 ruutkilomeetrine ala, mis asub Karmeli mäe nõlvadel. Ülikoolilinnakus on üle 200 hoone, kus igapäevaselt liigub tuhandeid inimesi. Ülikoolilinnakus on mitmeid vabaaja veetmise võimalusi, sealhulgas olümpia mõõtmetega ujula ja spordikeskus. Regulaarselt toimuvad ka filmiseansid ja esinemised juhtivate Iisraeli kunstnike poolt. Technion City hõlmab palju ühiselamu külasi, mis pakuvad individuaalset ja peremajutust nii üliõpilastele kui ka õppejõududele.

Technionil on veel kaks linnakut - ajalooline hoone Haifa kesklinnas on Iisraeli Rahvusliku Teaduse, Tehnoloogia ja Kosmosemuuseumi koduks. Ruth & Bruce Rappaporti Meditsiiniteaduskond asub mere ääres Bat Galimi linnaosas, Rambami haigla kõrval, mis on põhja Iisraeli suurim meditsiinikeskus.

Igale üliõpilasele on määratud juhendaja, kes pakub akadeemilist, sotsiaalset ja üldist juhendamist, aidates rebastel kohaneda eluga ülikoolis, ning vanemate kursuste õpilased pakuvad pidevalt abi, jagades märkmeid ja õppenippe, korraldades eksamiks ettevalmistavaid tunde.

Üliõpilasnõukogu korraldab sotsiaalseid üritusi, et tuua kokku üliõpilased ning pakkuda neile lõbusat vaheldust õpingutest. Kavandatud tegevuste hulka kuuluvad iga aastane rahvastepalli turniir, filmiõhtud, jooksmisklubi ja muud Technioni laiaulatuslikud sündmused. Üliõpilasnõukogu korraldab ka pühadega seotud üritusi, sealhulgas Hanukkah ja Lag Ba’Omeri lõkketulesid, aga ka Ameerika üritusi nagu tänupühade õhtusöök ja Halloweeni kostüümipidu. Lisaks on üliõpilased alati teretulnud teiste üliõpilaste poolt korraldatavatele Shabbat õhtusöökidele, kus kõik söövad, joovad, veedavad aega kaastudengitega.