EuroTeQi õpilassaadik, Pille Ülem, pani kokku pisikese lühitutvustuse EuroTeQi partnerülikooli, Tšehhi Tehnikaülikooli (CTU), kohta. CTU on üks suurimaid ja vanemaid ülikoole Euroopas, see on asutatud 1707 aastal. Praegu on CTU-l kaheksa teaduskonda: ehitustehnika, masinaehitus, elektrotehnika, tuumateadus ja füüsikatehnika, arhitektuur, transporditeadused, biomeditsiinitehnika ja infotehnoloogia. 2022/2023 õppeaastal õpib CTU-s ligi 19 000 üliõpilast. CTU pakub 350 akrediteeritud õppeprogrammi, millest 100 õpetatakse võõrkeeles. CTU koolitab tehnoloogiavaldkonna eksperte, aga ka võõrkeeleoskusega teadlasi ja juhte, kes on dünaamilised, paindlikud ja suudavad kiiresti turunõuetega kohaneda.

ctu

CTU on tuntud mitmekülgse tudengielu poolest. Ülikoolis tegevustest kindlasti puudust ei tule, kuna aktiivselt tegutseb üle 26 erineva organisatsiooni. Kõikidel välistudengitel on võmalus liituda sealsete tudengiorganisatsioonidega, võtta osa legendaarsest "reedesest ööelust" ja paljudest muudest seltskondlikest sündmustest. Ülikool asub Tšehhi pealinnas Prahas ja seal on samuti palju vaatamisväärsusi ja tegevusi. Praha on tuntud oma imeilusa arhitektuuri ja vanalinna poolest ning on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Läbi linna läheb Vitava jõgi ja Prahas elab sama palju inimesi kui Eestis kokku.

ctu

Kokku võimaldas CTU valida sügissemestri kursusekataloogist umbes 11 erinevat õppeainet. Pakutavatest ainetest oli võimalik omale sobilik valida nii bakalaureuse, magistri kui ka doktoriõppe tudengitele. Eelmisel semestril olid tudengite seas populaarseimad ained Dutch for Beginners, Human Factors, System Design Engineering.

Tšehhi Tehnikaülikoolil on nägemus edukamast ja innovaatilisest maailmast ning EuroTeQi abil on just sinul võimalik selle visiooni elluviimisega ühineda, kas reisides kohapeale või kogedes seda kõike läbi online oma enda kodus. Ära maga maha järgmist ainetele registeerimist ja kohtume sügisel Tšehhi Tehnikaülikooli õppeainetes.