Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi ärikorralduse eriala vilistlane Eveli Hübner töötab Lennuliiklusteeninduse AS-is kvaliteedijuhina: tema töö on tagada, et ettevõtte protsessid vastaksid sisemistele ja välistele nõuetele, oleksid juhitud ja toimiksid efektiivselt.

Eveli Hübner

Milliseid inimesi Sinu sektor täna ja viie aasta pärast vajab?

Lennuliiklus on muutumas aina rohkem digitaalseks. Tulevikus lendavad meil taevas lisaks pilootide juhitud lennukitele ka mehitamata õhusõidukid ning juba täna tuleb lennuliikluse korraldamisel droonidega arvestada. Tänu tehnoloogia arengule on võimalik korraldada ühes Eesti otsas asuvas lennujaamas maandumisi ja õhkutõusmisi nii, et lennujuht ise istub teises Eesti otsas ja teeb oma tööd ekraanide abil. Lennujuhtimise valdkond vajab tulevikus rohkem IT-teadmistega inimesi, kes suudavad disainida ja luua protsesse ning süsteeme, kus on koos masinad, tehisintellekt ning inimesed.

Kui läheksid end täna täiendama, siis mida Sa õppima asuksid?

Usun, et vaataksin IT poole, põnev tundub nii IT-süsteemide arendus kui ka küberturve. Lisaks IT-le on alati perspektiivi majanduse erialadel.

Mida soovitad noortel õppima minna?

Ikka seda, mis huvitab. Kuid selleks, et aimata, kas valitud eriala ka soovitud sissetulekut tooma hakkab, võiks enne hinnata ka eriala palgatasemeid.

Kui saaksid praegu 19-aastasele iseendale nõu anda, millise elutarkuse Sa endale annaksid?

Õpi investeerimise kohta, hakka säästma ja elama alla oma võimete ning investeerima enda esimesest palgast alates.

Üks naljakas seik või nali Sinu tegevusvaldkonnast.

Olin kvaliteedijuhina alustanud tööd uues organisatsioonis ning tegemas peadirektoriga esimest Gemba ringkäiku, kui ühes tööpiirkonnas imestati, et kas peadirektor teeb nüüd ringkäike sekretäriga. Võtsin seda meeldiva komplimendina arvestades, et mu sekretäri töötamise ajast oli juba 15 aastat möödas.

Vaata uuesti TalTechi magistriõppe virtuaalset infotundi: taltech.ee/MAinfo

Laeb infot...