Tehnoloogia roll õigusvaldkonnas, sh tehisintellekti mõju on üks põhiteemasid, mida kajastatakse mai lõpus toimuval õigustehnoloogia konverentsil  FutureLaw2023, mille üheks korraldajaks on Tallinna Tehnikaülikool (TalTech).

tehisintellekt robot Pixabay
Foto: Pixabay

26.-27. mail Tallinnas toimuv mainekate esinejatega konverents on siinmail esimene omataoline. Koostöös õigustehnoloogia ettevõttega LEGID Academy ja Euroopa Õigustehnoloogia Assotsiatsiooniga (ELTA) toimuvad kahe päeva jooksul õigustehnoloogiateemalised üritused.

FutureLaw 2023 on Baltikumi ja Põhja-Euroopa suurim õigusüritus, mis toob kokku üle 300 osaleja ja õigusvaldkonna tippeksperdid Euroopast. Konverents annab õiguspraktikutele, noorjuristidele ja juuratudengitele suurepärase võimaluse õppida õigusvaldkonna tipptegijatelt ning uurida uusimaid arenguid ja suundumusi, mis kujundavad õiguspraktika tulevikku. Sessioonid hõlmavad mitmesuguseid teemasid: õigustehnoloogia, tehisintellekt, juriidiline projekteerimine, õigustehnika, juriidilised toimingud, kohtuvaidlused, intellektuaalomand jmt.

„Meil on hea meel tuua kokku mõned õigus- ja õigustehnoloogia valdkonna helgemad pead, et arutada väljakutseid ja võimalusi, mida pakub kiire tehnoloogilise muutuse tempo,“ ütles konverentsi korraldaja ja LEGID Academy tegevjuht Valentin Feklistov. „See konverents on õigusala spetsialistidele võrratu võimalus üksteiselt õppida, jagada oma kogemusi ja saada väärtuslikke teadmisi meie valdkonna tulevikust.“