TalTechi geoloogia instituudi direktor on Kanadast pärit professor Michael Hitch, kes tuli Eestisse 2018. aastal, mil ta võitis rahvusvahelise konkursiga mäenduse professori ametikoha.

Picture of Michael Hitch

Alates 2020. aastast täidab professor Hitch geoloogia instituudi direktori kohustusi ning üks tema fookustest on jätkata geoloogia õppe rahvusvahelisemaks muutmist. TalTechi mäendusvaldkonna haridusega ekspertidel on rohkelt võimalusi teha karjääri üle kogu maailma, ülikooli vilistlasi töötab praegu nii Soome, Rootsi kui Austraalia kaevandustes ning maapõueressursside spetsialiste ootavad ka kodumaised ja rahvusvahelised geoloogiliselt keerulised ehitusprojektid, nagu näiteks Tallinn-Helsingi tunnel ja Rail Baltic.

Professor Michael Hitch on avanud kaevandusi Hiinas, Peruus, Lesothos, Venemaal ja Mongoolias ning töö on teda viinud geoloogi ja kaevanduste juhina 190 riiki. Seejärel pühendas ta end akadeemilisele karjäärile Kanada ja Austraalia ülikoolides. Professor Hitchi erialaks on jätkusuutlik kaevandamine ja tuleviku maavarad.

Professor Hitch peab ülikooli kohuseks teavitada ja harida ühiskonda kaevandatavate toormaterjalide tähtsusest ning näidata, et erialane karjäär selles sektoris on turvaline, kasutab tulevikutehnoloogiaid, nagu näiteks automatiseerimine, suurandmed ja masinõpe, ning panustab ühiskonna kasvu ja tugevdab looduskeskkonda meie ümber.