Rohepööre pole üksnes keskkonnasäästlikum käitumine, vaid eeldab märkimisväärset muutust nii toormaterjalide kaevandamisel kui uute ärimudelite väljatöötamises. Toormekriisile otsitakse lahendusi piirkonna suurimal rohetehnoloogia sündmusel GreenEST Summit, mis toimub tänavu 27.-28. oktoobril.

“Juba täna seisab Euroopa silmitsi mineraaltoormete kriisiga ning samaaegselt maapõueuuringute ja uute leiukohtade otsimisega tuleb tõsta inimeste teadlikkust ringmajandusest. Inimeste elustandard ja rohepööre panevad teadlasi, poliitikuid ja ettevõtteid otsima lahendusi toorainete varustusahela tagamiseks,” ütles Tallinna Tehnikaülikooli Mäenduse ja maavaratehnoloogia osakonna juhataja Veiko Karu.

Seekordse sündmuse arutelu keskmes on toormaterjalid, ärimudelid ja investorid rohemajanduses, biomajandus, tark linn, õiglane üleminek ning energeetika. Probleemidest, alternatiividest ja lahendustest räägivad nii Eesti kui maailma tippeksperdid omas valdkonnas.

Aruteludes osalevad teiste seas Massimo Gasparon (European Raw Materials Alliance at EIT RawMaterials), Tom Boesschaert (Except Integrated Sustainability), Ralf-Martin Soe (FinEst Centre for Smart Cities), Merit Valdsalu (Single.Earth), Mihkel Kaevats (Climate Neutral Tallinn) ja paljud teised.

Inspireerivate kõnelejatele lisaks toimuvad kaasakiskuvaid paneeldiskussioonid ja uudsemad rohetehnoloogia ettevõtted tutvustavad oma innovaatilisi energiatõhusaid lahendusi.

GreenEST Summit toimub 27.-28. oktoobril Kultuurikatlas. Konverentsi korraldavad Tallinna Tehnikaülikool, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Pakri Teadus- ja Tööstuspark, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Cleantech ForEst, Sunly ja Keskkonna Investeeringute Keskus.

Kõik TalTechi sõbrad saavad pileti soetada -20% soodustusega. Kasuta promokoodi: greenest20.

Tutvu konverentsiga: www.greenestsummit.ee

GreenEST Summit on rahvusvaheline rohetehnoloogia sündmus, mis toob kokku valdkonna olulisemad teemad ja kõige uuemad arendused. Konverents toimub juba neljandat korda. Sündmust korraldavad Tallinna Tehnikaülikool, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tallinna linn, Pakri Teadus- ja Tööstuspark, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Cleantech ForEst, Sunly ja Keskkonna Investeeringute Keskus.