Üldarsti ja tervishoiujuhtimise haridusega Heidi Alasepp juhatab Ida-Tallinna Keskhaiglas Taastusravikliinikut, mis toodab meditsiiniseadmeid ja teeb koostööd näiteks Ameerika Ühendriikide ja Ukrainaga. Koostöös TalTechiga on taastusravikliinikul sündinud mitmeid olulisi 3D-printimise projekte ning 2019. aastal sõlmisid TalTech, ITK ning Itaalia STIIMA-CNR virtuaalreaalsuse teadusarenduse koostöömemorandumi, mille esimene koostööprojekt – virtuaalne supermarket – on alanud.

Picture of Heidi Alasepp.

Töiste tegemiste kõrval on Alasepp enda sõnul sõltuvuses lugemisest, armastab sporti ja ta suureks kireks on kokkamine. Ta on ka ema Gerlinile, kes on praegu veel TalTech magistrant ja kolm aastat olnud TalTechi üliõpilaskonna esimees.

Milline on Teie hinnangul ettevõtlik juhtimine?

Kiirelt muutuvas maailmas ei kujuta täna enam ettegi, et juht ei oleks ettevõtlik. Olenemata valdkonnast tuleb olla kursis innovatsiooniga maailmas ja miks mitte olla ka ise mingites tegevustes innovaatoriks. Ettevõtliku juhtimise loob juht. See tähendab aga lisaks loomupärasele juhioskusele palju õppimist, teadmisi, julgust ning samas edukat suhtlust oma meeskonna, partnerite, sihtgruppidega.

Millist väärtust Teie enda meditsiinilise taustaga programmi pakute?

Olen veendunud, et meditsiinis juhina töötamine annab väga väärtusliku töö- ja elukogemuse. Töötad tippspetsialistide meeskonnaga ja lood ravivõimalusi maailma kõige haruldasemale materjalile – inimesele.

Avatud maailm on ahvatlusi täis, kuid luua ja tuua innovaatilised lahendused meie meeskondadele ja patsientidele on juhi jaoks ääretult põnev väljakutse. Nii on praktiline elu ja kindlasti kirg aidata meie patsiente viinud mind ja meie meeskonda näiteks kokku TalTechi inseneridega, kellega koostöös oleme 3D-printinud olulisi komponente inimkehasse säästmaks patsienti näiteks jäseme amputatsioonist. Kiirelt arenev tehnoloogia ja innovaatiline mõtlemine on võimaldanud arendustegevusena ka virtuaalreaalsuse integreerimist meditsiiniprotsessidesse.

Nimetage kolm omadust, mis peaks olema ideaalsel juhil.

Juht peab olema piisavalt tark, et luua head meeskonda; piisavalt julge, et punuda koostöövõrgustikke; piisavalt empaatiline, et tajuda maailmas ja meeskonnas toimuvat.

Millist lünka Eesti haridusmaastikul uus õppekava täidab? Kellele see mõeldud on?

Juhtimiskvaliteet mõjutab ühiskonda tervikuna; õppimine ja teistega kogemuste vahetamine on alati teretulnud. Ma arvan, et see õppekava on ennekõike tippspetsialistile, kuid miks mitte ka tippjuhile, kes vajab teadmisi innovatsioonist, tehnoloogiast, et läbi õpingute ettevõtte efektiivsust kasvatada.

Kuidas see õppekava aitab paremaks juhiks saada?

Kui antakse õng, sõltub muidugi väga palju kalamehest, kuidas ta seda kasutama hakkab. Kui otsid oma organisatsiooni innovaatilist töökultuuri, oled valmis õppima ka end motiveerima ja olemagi seeläbi ettevõtlikum juht, on see õppekava sulle.

Ettevõtliku juhtimise magistriprogrammi läbimine arendab Sinu rahvusvahelise ettevõtluse ja juhtimise kompetentse, et tulla edukalt toime kiiresti arenevas digimaailmas. Õppekava lõpetajana on sul kõik eeldused tõusta rahvusvahelise organisatsiooni tipp- või keskastme juhiks. Loe lähemalt.