Horizon 2020 projekti "Individual Behaviour and Economic Performance: Methodological Challenges and Institutional Context" (IBEP; projekti juht Aaro Hazak; finantseering 900,000 EUR) grandileping allkirjastati eile.

Tallinna Tehnikaülikooli koordineeritav projekt koostöös Aalto, Helsinki ja Tel Avivi ülikoolide tunnustatud majandus- ja neuroteadlastega uurib inimeste käitumuslike eripärade seoseid majandusotsuste ja tulemuslikkusega. Indiviidide olemuslike erinevustega arvestamine on oluline lähtekoht nii üksikisiku heaolu kui majandusarengut toetavate institutsioonide ja regulatsioonide kujundamisel. 2020-2023 kestva projekti oluliseks osaks on panustamine doktorandide ja noorte teadlaste arengusse mainekate partnerülikoolidega koostöös, sh ühised doktorikursused, seminarid, konverentsid ja juhendamine-nõustamine.

Horizon2020 IBEP