Tallinna Tehnikaülikool

12. mail esitlesid TalTech Virumaa kolledžis peetaval üliõpilaskonverentsil Ida-Virumaa kolme kõrgkooli tudengid oma uuringute, projekti- ja lõputööde tulemusi ning kuulutati välja Ida-Virumaa üldhariduskoolide LTT ja ettevõtluse uurimistööde konkursi võitjad. 

 

VK_ykonverents2022
Üliõpilaskonverentsi Ida-Virumaa kõrgkoolide tudengitele korraldas Virumaa kolledž kolmandat korda. Varasemalt on konverentsid toimunud 2018. ja 2019. aastal.

Kokku 15 TalTech Virumaa kolledži, TÜ Narva kolledži ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilase ettekannet olid jaotatud kolme sessiooni: targad süsteemid, kaasaegsed tehnoloogiad ja rakendused, virtuaalreaalsus ja uus reaalsus. Tulevikuinseneridele pidas inspiratsiooniloengu Solaride Akadeemia.

„Ettekannetes oli leiutisi ja huvitavaid ideid nagu tark linnumaja, tehisintellekti kasutamine mängude loomises, aga ka õppeprotsessi parendamiseks näiteks masinnägemise abil,“ selgitas Virumaa kolledži arendusjuht Anna Kaljusaar. Tal lisas, et üliõpilastööd on tänapäeval üha enam praktilise väärtusega ning seotud ettevõtete, asutuste, keskkonna või reaalse elu poolt püstitatud ülesannetega. „Üliõpilaskonverentsi peamine väärtus on üliõpilastelt teistele noortele edasiantav kogemus ja õhkkond, mille loovad üliõpilased ise,“ märkis Kaljusaar. 

Konverentsil esinesid ettekannetega lisaks Ida-Virumaa üldhariduskoolide loodus- ja täppisteaduste (LTT) ning ettevõtluse uurimistööde konkursi võitjad. Jaanuaris Virumaa kolledži välja kuulutatud konkursi eesmärk oli anda maakonna noortele väljund oma uurimistöödele, mille põhiteemaks on loodus- ja täppisteadused, rohetehnoloogiad, ringmajandus, ettevõtlus ning informaatika. Tähtajaks laekunud tööde võitjad said TalTech Virumaa kolledži rahalised preemiad. Auhindu jagasid konkursil osalejatele lisaks Eesti Energia, Eastman Specialties, Kiviõli Keemiatööstus ja Pargi Keskus. 

Üliõpilaskonverentsi Ida-Virumaa kõrgkoolide tudengitele korraldas Virumaa kolledž kolmandat korda. Varasemalt on konverentsid toimunud 2018. ja 2019. aastal. Konverentsi lisainfo SIIN

Laeb infot...