Tallinna Tehnikaülikool

Täna saab alguse uues kuues TalTech Taskus podcastide sari, mille raames toome igal teisipäeval sinuni tõeliselt huvitavad lood meie ambitsioonikate tudengite, inspireerivate õppejõudude ja põnevate teadlastega. Uurime, mis elu elatakse ka meie kolledžites Saaremaal, Tartus ja Kohtla-Järvel. Kuula meid ja saad teada, kuidas me päriselt maailma muudame. 

Avasaates käisime külas Kuressaare Kolledžis, et vestelda väga ettevõtliku saarlanna Liina Tabriga. Liina on Kuressaare kolledži Läänemere Sinimajanduse Arenduskeskuse juhataja, Meretehnika magistriõppe programmijuht, ökoloog, nelja lapse ema ja aktiivne sportlane.  

Saates jagab naine nippe nii sellest, kuidas juba lasteaiast peale lastele õppetegevust praktilisemaks muuta, kui ka seda mitu maakera oleks oleks vaja, et samade tarbimisharjumustega jätkata. 

“Sul peab olema reaalne probleem, et tekiks vajadus seda lahendada,” räägib Liina. “Keskkonnakaitse puudutab meid tugeavalt ja igaüks saab midagi ära teha. Kui me seda ei tee, siis elame üle maakera võimete,” selgitab naine.  

Lisaks kuuled seda, kuidas inimtegevusest tekkinud müra merel ka sind mõjutab ning mis teeb Saaremaal õppimise ja elamise eriliseks. 

Vaata videovestlust 

Kuula saadet SoundCloudis või Spotify’s.

Laeb infot...