TalTechi kirjastusel on ilmunud uus kõrgkooliõpik „Usaldusväärsed mõõtmised keemias“, mille autorid on Mihkel Koel ja Mihkel Kaljurand.

Raamatu koostamist on toetanud SA Archimedes ja Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine 2013-2017“ raames. Trükkimist toetasid Eastman Specialities OÜ, Eesti Keemiatööstuse Liit ja Eesti Keemiaselts.

Õpik põhineb keemilisi mõõtmisi käsitlevatel kursustel, mida autorid Tallinna Tehnikaülikoolis on õpetanud. Esitatud materjal on suunatud ennekõike keemilise analüüsi laborite juhtivatele spetsialistidele, kes peavad hindama mõõtetulemuse täpsust ja labori töö kvaliteeti. Autorite seisukohalt on mõõtemääramatuse analüüs aluseks mistahes hüpoteeside statistilise kontrollile, mis tähendab otsustusi objektide vastavuse kohta ühiskonna poolt seatud kvaliteedinõuetele.

See raamat ei ole mõeldud rangelt üksnes labori käsiraamatuks, vaid samuti sissejuhatuseks mõõtmistega tegelevatesse valdkondadesse. Raamatus selgitatakse ka labori toimimise bürokraatlikke külgi: standardeid, mille järgimine peaks kindlustama kvaliteetse töö laboris; kvaliteedisüsteemide juurutamist ja käigus hoidmist laborites.

Raamatut Mihkel Koel, Mihkel Kaljurand. Usaldusväärsed mõõtmised keemias, 2020, 252 lk, ISBN 978-9949-83-607-9 saab osta TalTechi raamatukogu 2. korruse teeninduskeskusest ja ülikooli meenete poest hinnaga 20.00 € (sisaldab km).

TalTechi raamatukogu infoteenindus, 620 3553.