Täna, 15. septembril ilmus ajakirja Meremees viieteistkümnes tasuta veebinumber.

Ajakirja Meremees sügisnumbrist saab muuhulgas lugeda:
Koroonakriisi mõjust maailma merendusele ning üleilmsele laevaliiklusele. Lõppenud on mitu hanget ja konkurssi Eesti avalike laevaliinide opereerimiseks, avaldame suure ülevaate kõigist liinidest, seotud ettevõtetest ning opereerimise tingimustest. Pikemalt räägitakse Kalasadama arenguloost ning tulevikust Kalaranna kvartali ehitamise valguses.
Teaduse ja arenduse rubriigis kirjutatakse kalapüügi innovatsiooniprojektist, mis proovib leida lahendust kahele probleemile - kuidas väärindada seni vähehinnatud Eesti valge kala liike ning kuidas suurendada noorte kalatarbimist. Teine lugu tutvustab IHO uut andmestandardit S-100.
Eesti Meremuuseum tutvustab 17. oktoobril avatavat näitust “Läänemeri maailmameres”, mille autoreiks on teadlased viiest Läänemerd uurivast Eesti asutusest. Kuressaare kolledži väikelaevaehituse õppekava esimene vilistlane õpetab, kuidas renoveerida väikelaeva. Ja muud põnevat.

Meremehe sügisnumbri lood on järgmised:

• Võitlus liinide pärast
  • Koroonakriis maailma merenduses
  • COVID-19 mõjust laevaliiklusele
  • Meremehed viiruse vangis
  • Eesti Vabariigis, punalipu all
  • Laevamehaanikute sajand: oma mehaanikamajas
  • Kalasadamast kadus vesi
  • Kalasadam: sadamast väikesadamaks
  • Kalasadam oli populaarne sadam
  • Lennusadama näitusel saab sukelduda mereteadlaste argipäeva
  • Kalapüügi innovatsiooniprojekt