Täna, 8. detsembril ilmus ajakirja Meremees kahekümnes tasuta veebinumber - see tähendab, et ajakiri on selles formaadis ilmunud juba viis aastat.

Ajakirja Meremees talvenumbrist saab lugeda:

Kvartaliajakiri Meremees tutvustab esimest Eesti laevaomanikule ehitatud tankerit, äsja valminud vedelgaasi punkrilaeva „Optimus“. Laeva ristiema on Eesti peaminister Kaja Kallas. TS Laevad selgitab probleeme ja kavasid, mida saarte laevaliiklust käitav reeder peab järgmise kümmeaastaku riigihanke eel kaaluma.
Meremeeste seiklused on seekord kahest põlvkonnast: Rein Albri mitmekümne aasta tagustele kogemustele sekundeerib Tarmo Härmati töö- ja koolitee tänapäeva Taanis.
Merenduse asendi üle riigi masinavärgis arutlevad merendusnõukoja president viitseadmiral Tarmo Kõuts ja nõukoja liige kapten Jüri Lember.
Ülevaade on Ohutusjuurdluse Keskuse suviste „Estonia“ vraki allveeuuringute põhjal valminud teadusanalüüsidest ja edasistest eeluuringu kavadest, samuti Postimehe allvee-ekspeditsiooni pressikonverentsist. Rootsi uuriva ajakirja Filter peatoimetaja Mattias Göransson kirjutas Meremehele, kuidas ta üht „Estonia“ hukus pealtnäha tähtsusetut detaili uurides jõudis järeldusele, mis lükkab ümber eri riikide vandenõuteoreetikute ühe olulise väite.
Digiteerimine, plokiahel ja asjade internet on olulised ka mereveol, samuti kui nendega seotud riskid. ÜRO meretranspordi 2021. aasta aruande lühikokkuvõttest nähtuvad pandeemia-aegsed mõjud, aga ka arengutendentsid. Ülevaade on rahvusvahelisel laevanduskonverentsil jutuks olnud rohepöörde-teemalistest mõtetest.
Merendusajaloo vallast saab lugeda, kuidas nüüdisaegset kotermanni kohelda ning milliseid merekombeid tänapäevalgi au see peetakse. Kuidas ajalugu tänapäeval läbi elada, on juttu reisikirjas Keri saarelt.

1993. aastast ilmunud Veeteede Teataja järgmisel aastal enam Meremehega koos ei ilmu - Transpordiamet loob ühendametile uue väljaande, millesse koondatakse maanteede, merenduse ja lennunduse valdkonnad.

Meremehe talvenumbri lood on järgmised:

• Merenduse asendist riigi masinavärgis II
  • Hulkuriverd maadeavastaja Rein Albri
  • Taanis naftapuurtorne valvamas
  • Filter tegi Eestis allikakontrolli
  • Postimehe ekspeditsioonist
  • Esialgse hindamise põhiuuring algab märtsis
  • TS Laevad uue lepingu ootuses
  • „Optimus“ on esimene Eesti tanker
  • Digiteerimine, plokiahel ja asjade internet mereveos
  • ÜRO meretranspordi 2021. aasta aruande lühikokkuvõte
  • Uskumused ja kombed väljendavad lugupidamist mere vastu