Täna, 20. septembril ilmus ajakirja Meremees kahekümne kolmas tasuta veebinumber.

Ajakirja Meremees sügisnumbrist saab lugeda:

Kvartaliajakiri Meremees tutvustab, nagu ikka, merendusridu koalitsioonilepingust – merendus on koguni eraldi peatükis. Merenduspoliitika rubriigis saab lugeda ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi meremajandusosakonna kommentaare Riigikontrolli märgukirjale ning osakonna juhataja Jaak Viilipus selgitab, mis probleemid tulid ette mereõiguse revisjoni tehes.
Uue laeva tutvustus on seekord võimsast pukserist „Helios“, mis ehitati koos sõsarlaeva „Selenega“ Türgis. Põhjaliku ülevaate tuulepargiäris kavandatavast annab Tallinna Sadama tütarfirma TS Shipping juht Ülo Eero. Eesti uus Läti lipuga gaasitanker „Optimus“ on renditud Hollandisse.
Merendusorganisatsioonide valikul tiitli „Aasta mereharija 2022“ pälvinud Tarmo Post räägib oma merekooliõpinguist ning kuidas juhtus, et ta juba enne kooli lõpetamist õppejõuks sai. Katerin Peärnberg õpetab, millised sammud tuleb ette võtta, et saada väikese laeva juhi – kipri – tunnistus. Meremeeste seiklustest jutustab Eesti Kaptenite Klubi president Rein Õnnis, kes on olnud üle 30 aasta Tallinna-Helsingi liini laevadel kapten.
Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen selgitab, kui haruldane muuseumlaev on jäämurdja – „Suurel Tõllul“ täitub peatselt 35 aastat meremuuseumi hoole all. Juttu on ka meremuuseumi kavast luua filiaal Naissaarel. Juuli algul jõudis meremuuseumi valdusse Vanasadama lähedusest leitud Euroopa suurima hansakoge vrakk.
Väikesaarte jäätmeveo probleeme käsitlevat Eesti Mereakadeemis tehtud magistritööd tutvustab selle autor Kristiina Randlaht. Ta rõhutab, et igal väikesaarel on probleemid ja lahendused erinevad.
Merekeele nõukoda meenutab oma eelmist esimeest, „Tarmo“ pikaaegset kaptenit Peedu Kassi.
Tagakaanel on, nagu sageli tavaks, Roman Matkiewiczi meremark. Seekordsel margil on esimene kolmest riigi tellimusel Peetri tehases valminud kaubalaevast. „Läänemaa“ alustas kaubavedu 1922. aastal ja lõpetas sama nime all 1965. aastal Eesti Merelaevanduses.

Meremehe sügisnumbri lood on järgmised:

• Riigikontrolli märgukirjast
  • Uued pukserid Eesti lipu all
  • Tallinna Sadam siseneb tuulepargiärisse
  • 50 aastat mere kutsel – kapten Rein Õnnise lugu
  • Mereõiguse revisjon vajab taaskäivitust
  • „Suur Tõll“: moodsaimast jämurdjast haruldaseks muuseumlaevaks
  • Aasta Mereharija 2022
  • Kipriks saamise teekond
  • Väikesaarte jäätmeveol on probleeme
  • Merendus koalitsioonilepingus
  • Veealused laserjooned sadamavees