Tallinna Tehnikaülikoolis toimub uue õppeaasta alguses taas traditsiooniline üritus “Inseneritudengid Soojakus”, kuhu oodatakse kõiki inseneriteaduskonna tudengeid.

Eelkõige pakub üritus suurepärase võimaluse esmakursuslastele saada uusi tutvusi ning seeläbi ülikooliellu hoogsamalt integreeruda. Programm sisaldab nii hariduslikku kui ka meelelahutuslikku osa.

Inseneritudengid Soojakus

Tehnikaülikooli Tudengimaja parklasse püstitatakse juba kuuendat korda ehitussoojakud. Poolteise nädala jooksul on seal tudengitel võimalus osa saada nii hariduslikust kui ka meelelahutuslikust programmist, et vabas atmosfääris ssaada tuttavaks teiste kaasõppuritega.

Kõiki osalejaid ootavad ees erinevate tudengiorganisatsioonide ja inseneeriavaldkonna ettevõtete tutvustused. Lisaks jagatakse rebaste stardikotte, mis sisaldavad palju vajalikku, et alustada inseneritudengi elu. Soojakutesse kutsutud esinejad tutvustavad tudengitele tulevikuvõimalusi, mis annab hea ettekujutuse valitud erialast.

Sellel aastal on ürituse suurtoetajateks Merko Ehitus, NOBE, Eesti Energia, Ehitus5ECO, Tekla Structures, Weber Saint-Gobain, Utilitas, Tallinna Vesi, Vanalinna Ehitus, Bonava, Ehitustrust, Innopolis, Milrem Robotics, Astlanda, Connecto ja Mapri.

“Inseneritudengid Soojakus” toimus esimest korda 2017. aastal kahenädalase ettevõtmisena. Programm kujunes väga edukaks ning saades pilootprojektist innustust korraldati samanimeline programm uuesti ka 2018. aastal ning on sellest ajast alates olnud Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu (INSÜK) suurüritus. Iga aastaga kasvab üritusel osalejate arv ning "Soojakutest" on saanud TalTechi üliõpilaselu lahutamatu osa.

INSÜK loodi 2017. aasta jaanuaris. Üliõpilaskogu moodustavad aktiivsed ja teotahtelised inseneriteaduskonna tudengid. Üliõpilaskogu põhiülesanne on olla tudengite hääl teaduskonnas ning anda omapoolne panus inseneriteaduskonna õppekvaliteedile ja ürituste korraldamisele.