Tallinna Tehnikaülikooli, AuVe Techi ja ABB Iseauto koostööprojekt sai kolmapäeval, 9. oktoobril Tallinna ettevõtlusauhindade jagamisel aasta koostööprojekti auhinna ja eriauhinna aasta parima rakendusliku teadustöö eest.

Aasta koostööprojekti auhinna eesmärk on tunnustada projekte, mis on läbiviidud sarnast majandushuvi jagavate ettevõtjate, teadus- ja arendusasutuste ja/või kolmanda sektori organisatsioonide vahelises efektiivses koostöös.

Iseauto on kolme ettevõtte vahelise koostööprojektiga, mis tegeleb isejuhtiva sõiduki arenduse ja katsetustega. Isejuhtivat sõidukit on võimalik kasutada nii ühissõidukite marsruudi pikendajana kui ka renditeenusena. Iseauto sobib ideaalselt paikadesse, kus on madal liikumiskiirus ning tavapärase linnaliini bussi jaoks liiga kitsad tänavad ja lühikesed vahemaad.

Lisaks seitsmele põhikategooriale anti ettevõtluspäeval koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele. 2019. aastal valiti selleks samuti Iseauto projekt.

Tallinna linn korraldas juba 16. korda ettevõtluskonkurssi, et tõsta esile kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid.

Iseauto project received an award, picture of a team on stage.

Foto: Tallinna Ettevõtlusamet