22. septembril on rahvusvaheline autovaba päev. Kutsume Tehnikaülikooli liikmeskonda üles aktiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt liikuma ja soovitame sel hommikul auto koju jätta ja tulla tööle jalgsi, ühistranspordi või rattaga.

Rattad parklas

Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping sõnas: „Ülikooli arengukavas on  üheks eesmärgiks vähendada ülikooli süsinikujalajälge, mistõttu oleme aktiivselt alustanud kergliiklusvahendite parkimisvõimaluste arendamisega ülikooli linnakus. Autovaba päev võimaldab juba praegu nii tudengitel kui töötajatel katsetada autota liiklemist Tehnikaülikooli linnakusse.“

Selle aasta lõpuks on  linnakusse juurde tekkinud üle 60 uue jalgratta parkimiskoha, turvalised laadimisvõimalused kergliiklusvahenditele ning päevasel ajal on avatud kergliiklejatest tudengitele ja töötajatele mõeldud riiete hoiustamise kohad ja pesemisvõimalused.

2021. aasta kergliikluse soodustamise ja arendamise projekti tegevused:

• peahoone ees autode parkimiskohtade arvelt on rajatud kaasaegne rattaparkla, kus on olemas nii klassikalised jalgrattahoidjad kui ka Bikeepi nutikad ja turvalised hoidjad, mis sobivad jalgratastele ja tõukeratastele ning on kõikidele kasutajatele tasuta;
  • IT-kolledži ette on rajatud Bikeepi nutikas rattaparkla;
  • Tudengimaja ees on uuendatud jalgrattaparklat, kuhu on paigaldatud turvalisemad klassikalised jalgrattahoidjad;
  • valmimisjärgus on SOC õppehoone maa-aluses parklas kinnine jalg- ja tõukerattaparkla, kus tulevikus on võimalik kergliiklusvahendeid ka turvaliselt laadida;
  • Mustamäe linnakus on käivitatud pilootprojekt ettevõttega Bolt, et elektritõukerattad oleksid peasissepääsude juures alati laetuna olemas;
  • Tartu Kolledži hoovi on koostöös Tartu linna rattaringlusega loodud jalgrataste laenutamisepunkt;
  • lähiajal saab TalTechi kodulehelt terviklikku info, kus on võimalik jalgrattaga liikujail ülikooli ruumides pesemas käia ja päevasel ajal rattariideid hoida.

Rattaparklate info ja asukohad: taltech.ee/campus

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele.