Neljapäeval, 26. mail kell 11–19 toimub Tallinna Vabaduse väljakul midagi ennenägematut – abituriendid saavad esimest korda kindlustada endale õppekoht Tallinna Tehnikaülikoolis joostes läbi labürindi, lahendades samal ajal ülesandeid. Vabaduse väljakul on samal päeval avatud ka TalTechi õppemess, kuhu on oodatud absoluutselt kõik, kes tahaksid vähegi teada, millega ülikoolis tegeletakse ja mida õppida saab.

TalTechi labürindijooks

14x30 meetri suurusel labürindialal peavad osalejad vastama küsimustele matemaatikas, füüsikas, keemias, eesti keeles, loogikas, ajaloos ja ühiskonnaõpetuses. Labürindijooksul loevad teadmised ja kiirus, sest küsimustele õigesti vastanute vahel paneb lõpliku paremusjärjestuse paika labürindi läbimise aeg. Labürindijooksus parimaid tulemusi näidanud 10 koolilõpetajat saavad sellega endale automaatselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikooli esimesel kursusel vabalt valitud õppekaval (v.a arhitektuur). Labürindijooksule saab registreeruda kohapeal alates kell 11.

Tallinna Tehnikaülikooli õppemessil saavad huvilised tutvuda ülikooli õppimisvõimaluste, tudengiorganisatsioonide ja tudengiprojektidega.

Kohapeal saab tutvuda:

• TalTechi teaduskondade ja mereakadeemiaga ning sealsete õppimisvõimalustega;
  • TalTechi Virumaa kolledžiga ning nende õppimisvõimalustega;
  • TalTechi Tartu Kolledžiga ning nende õppimisvõimalustega;
  • TalTechi vastuvõtutingimustega;
  • täiendõppe võimalustega;
  • välisõppe võimalustega;
  • EuroTeQ’iga;
  • tudengiprojektidega: tudengivormel, iseAuto, Solaride, tudengisatelliit, tudengite ehitatud reaktsioonisein;
  • tudengiorganisatsioonidega: Inseneriteaduskonna üliõpilaskogu, Majandusteaduskonna üliõpilaskogu, Infotehnoloogia teaduskonna üliõpilaskogu, Loodusteaduskonna üliõpilaskogu, Tarkvaraarenduse klubi Lapikud.
  • Osaleda saab ka põnevates tasuta töötubades, näiteks nutikate materjalide töötuba ja mega-kartulipatarei valmistamise töötuba; proovile saab end panna speed writing ülesande lahendamisel; vaadata Piusa koopiad läbi VR prillide; täiendada oma oskusi meremeeste sõlmede sidumises; lahendada majandusalaseid ülesandeid.

Messil on veel TalTechi meenetepood, Spordiklubi ja Robotexi esindus ning kell 18.00 astuvad üles Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel Kuljus ja Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester!

Uudistamist jagub kõigile – nendele, kes hakkavad gümnaasiumi lõpetama, kellel see lähiaastatel alles ees, kes tahavad ammutada infot oma lähedaste jaoks, kes on juba varem lõpetanud, aga soovivad end arendada või karjääri edendada, aga ka nendele, kes soovivad lihtsalt ülikooli tegevustega paremini kursis olla.

Täpsema info TalTechi õppemessi ja Labürindijooksu kohta leiab TalTechi kodulehelt taltech.ee/labürint.

Hoia silm peal Facebookis