Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) magistriprogrammide vastu on huvi suur. TalTechi saab sisseastumisavaldusi esitada juba möödunud aasta novembrist, aprilliks on seda teinud juba 215 inimest.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Volli sõnul on magister uus bakalaureus: „Kui veel kümme aastat tagasi oli tööturul oluline bakalaureusekraad, siis täna on tippspetsialistidele magistrikraad miinimumiks, millega tööturule sisenda“. Voll selgitas, et ka tööjõu prognooside ja tööandjate tagasiside põhjal muutuvad üha olulisemaks just magistrikraadiga töötajad. „Samm edasi on topeltmagister,“ kinnitas Voll.

TalTechi magistrant ja Santa Monica Networks AS müügijuht Rain Narro rääkis, et magistriõpe on pigem kättevõtmise asi ning seda on tahtmise korral võimalik edukalt pere- ja tööeluga siduda. „Mul on alati võimaldatud õppida: tööandja pigem respekteerib ja kiidab takka kui keelab. Soov õppida näitab tahet edasi areneda ja seda, et omad suuremat ambitsiooni ning suudad end vajadusel kätte võtta. Lisaks saab koolitarkust ettevõttesiseselt ära kasutada - milline juht ei sooviks oma tegevusi parandada,“ rääkis Narro.

Avalduse esitanute hulgas on nii varem lõpetanuid kui ka bakalaureusetudengeid. „Kes veel kahtlevad või pole otsustanud, saavad parima arusaamise TalTechi õppevõimalustest 10. aprillil magistriõppe infoõhtul, kus tutvustakse enamusi magistrierialasid ning saab vahetu arusaamise tulevikuperspektiividest,“ julgustas ta.

Tehnikaülikooli magistriõppe infoõhtu toimub 10. aprillil algusega kell 17.30 TalTechi peamajas.