Tallinna Tehnikaülikool

Ajujahi selle hooaja järgmisesse vooru valis žürii 12 meeskonda, kes jätkvada võistlust Ajujahi peaauhinna nimel. TalTechi tiimidest said edasi Woodspot ja Recovery Companion.

Woodspot on veebipõhine platvorm, mis toob metsamaterjaliturul tegutsevad ettevõtted ühte keskkonda. Platvormil saavad metsamaterjali ostjad mugavalt jagada ja muuta enda üldist ostuinfot ning pakub võimalust ka erikokkulepeteks. Woodspot vähendab ettevõtete ajakulu info otsimisele ja võimaldab tulusamaid tehinguid.

Woodspoti tiimi kuuluvad teiste seas TalTechi IT süsteemide arenduse tudeng Kevin Janson ja TalTechi ärinduse tudeng Risto Vaher.

Woodspot team

Teine edasipääseja, Recovery Companion tegeleb vähihaigete vaimse tervise toetamise ja hoidmisega. Vaime tervis on vähiravis väga oluline, kuna diagnoos on raske ja ravi pikaldane, mis omakorda viib suurenenud ärevuseni, isoleerituse tundeni ja depressioonini. See võib negatiivselt mõjutada ravi efektiivsust. Keegi ei pea oma teekonda üksi käima. Recovery Companion on platvorm, mis ühendab kasutajaid vastavalt diagnoosile, ravile ja huvidele, luues mõtestatud üks-ühele kontakti. Platvormil on juturobot, mis kasutaja profiili täiendab ja soovitab uusi kontakte vastavalt muutustele diagnoosis või ravis.

Recovery Companion tiimi kuuluvad teiste seas TalTechi tervishoiutehnoloogia magistrant Byron Sowerby, TalTechi tervishoiutehnoloogia cum laude Olga Vovk ning TalTechi e-riigi tehnoloogiad ja teenused magistrant Eric Jackson.

Recovery Companion team

Parimate hulgas on ka TalTechi vilistlase Rauno Siguri juhitav firma DriveX Technologies, mis tegeleb sõidukite automaatse inspektsiooniga.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja kiirendi, kus saad enda äriidee turvalises keskkonnas proovile panna.

Artikkel tugineb Ajujaht.ee materjalidele. Fotod: Ajujaht

Laeb infot...