TalTechi raamatukogu kutsub kõiki teadlasi, doktorante ja magistrante, kes on teaduskonverentsidel esinenud posterettekannetega, säilitama neid ülikooli andmerepositooriumis TalTechData. Algatusega loodame kutsuda ellu hea tava, et kõik postrid säilitatakse ühes kindlas kohas ja kõigile huvilistel avatud juurdepääsuga.

“Postrid on konverentsidel muutumas üha populaarsemaks, sest need on väga vajalikud, et lühidalt edasi anda teadusettekande sisu või tutvustada mõnda põnevat teadussaavutust,” rääkis kampaania “Anna postrile uus elu” üks eestvedajaid, Tartu Ülikooli raamatukogu erialainfotalituse juhataja Lilian Neerut. “Aga pärast konverentsi kipuvad postrid jääma kapipõhja ning alusfailid arvuti kõvakettale. Ometi võiks need oma elu edasi elada ning olla õppe- või infomaterjaliks teistele, kes sama teema vastu huvi tunnevad.”

Autori jaoks on postri andmerepositooriumisse edastamine väga lihtne: tuleb vaid poster üles laadida TalTechDatas või saata postri fail meili teel koos peamiste metaandmetega (pealkiri, autorid, konverents nimi ja toimumiskoht, esitlemise kuupäev). Kogutud postrid avaldatakse CC litsentsi all ning kõigil huvilistel on nendele juurdepääs ülikooli andmereposritooriumis TalTechData.Viitamise lihtsustamiseks saavad kõik postrid DOI ehk püsiviida.

Postrite avaldamine ei peaks jääma ühekordseks kampaaniaks, vaid ülikooli teadlased võiks pärast konverentsidel käimist oma postreid avaldada ka edaspidi ülikooli repositooriumis, sest tegemist on ühe akadeemilise töö osaga, mis on kindlasti säilitamist väärt.

KONTAKT:
Janelle Kirss
TalTech raamatukogu andmehalduse peaspetsialist
janelle.kirss@taltech.ee

Signe Jantson
TalTech raamatukogu bibliograafia talituse juhataja
signe.jantson@taltech.ee