TalTechi professor kutsub osa saama maailma mõjukate diskussioonist!

Juba 17.-18. novembrini toimub Roomas kõrgetasemeline konverents, millest oodatakse kohapeal või veebi vahendusel osa võtma ka Tallinna Tehnikaülikooli esindajaid, avaldab TalTechi õiguse instituudi professor Tanel Kerikmäe, kes on ühtlasi ka ürituse teadmusparter ja korralduskomitee liige.

Tanel Kerikmäe
Professor Tanel Kerikmäe

Millega on siis tegemist?  Ingliskeelse nimetusega „The International Forum on Digital and Democracy“ (IFDAD2022) on rahvusvaheline konverents, mis toob Rooma kokku prominentsed arvamusliidrid ja mõtlejad nii teadusringkonnast, poliitikast kui ka paljudest muudest organisatsioonidest.

„Debatid toimuvad praeguse aja kõige olulisematel ja pingelisematel teemadel,“ viitab Kerikmäe konverentsi sisule. “Digitehnoloogia ja andmete kasutamise võimalused puudutavad vahetult seda, mille all me mõistame demokraatiat, õigus- ja sotsiaalriiki tulevikus.” Suurem eesmärk on aga korraldaja sõnul olla teadlaste ja poliitikute kohtumispaigaks, edendada rahvusvahelist koostööd, jagada ja vahetada omavahel infot, ideid ja häid kogemusi.

„Novembris toimuv foorum keskendubki digitaalsele kaasatusele ja otsuste tegemisele digitaliseerimise kontekstis. Meil on hea meel olla kutsutud foorumi teadmuspartneriks (knowledge partner),“ nendib Kerikmäe TalTech õiguse instituudi nimel.

Idee tuli Euroopa Komisjoni endiselt liidrilt

Konverentsi kõrgest tasemest annab Kerikmäe sõnul aimu ka selle taustalugu. „Nimelt sai mainitud sündmus alguse mõjuka USA majandusprofessori Jeffrey D. Sachsi ning Euroopa Komisjoni endise presidendi professor Romano Prodi ideest.“ See tähendab ka maailmas tuntud esinejate plejaadi. Näiteks esinevad seekordsel üritusel Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová ja paljutsiteeritud professor Manuel Castells, kelle uurimisvaldkonda kuuluvad globaliseerumine, võrguühiskond ja Internet. Lisaks tippülikoolide Stanfordi ja UCL-i (University College London) esinejatele näeb ja kuuleb ka palju kõrgtasemel praktikuid.

Foorum toimub 17. ja 18. novembril Roomas (vt programmi), kusjuures kaks veebiseanssi toimuvad neljapäeva ja reede pärastlõunal ning üks kohapealne üritus reede hommikul, millest tehakse ka ülekanne.

Arvamusliidritele saab esitada küsimusi

Selleks et üritus tõeliselt õnnestuks ja elamusi pakuks, toimub ka suhtlus esinejate ja publiku vahel. Nii on ette nähtud mitu küsimuste ja vastuste seanssi. Sarnaselt varasemaga palutakse publikul valida konverentsil esitletud akadeemiliste tööde hulgast välja parimad. Võitja kuulutatakse välja foorumi lõpus.

Registreerida on võimalik SIIN.

NB! Registreerimine tagab juurdepääsu kõigi seansside veebikonverentside platvormile ja ka sissepääsu reede hommikul toimuvale üritusele Roomas aadressil Fondazione Luigi Einaudi, Via della Conciliazione 10.

koduleht IFoDaD
Foorumi koduleht (kuvatõmmis)