Kas teadsid, et mitmete põnevate TalTechi arenduste või ettevõtmiste taga ei ole sugugi tippteadlased, vaid suuresti tehnikaülikooli tudengid ise? Mis on need neli asja, mida noored on teinud ja mille üle võib kogu Eesti uhkust tunda?

1. Solaride päikeseauto

2021. aasta lõpus valmis koroonakriisi kiuste Eesti noorte käe all Baltikumi esimene päikeseauto, mis pandi proovile päikeseautode võistlustel Marokos. Solaride teise hooajal on seda disainitud ja täiustatud. Juba õige pea pannakse see masin proovile Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Bridgestone World Solar Challenge. Vaata siit, milline näeb välja maailmameistrivõistlustele suunduv päikeseauto.

Solaride
Tudengite loodud päikeseauto TalTechi avatud uste päeval. Foto: A Cube Agency

2. Filaret – suitsukonide keskkonnasõbralikuks muutja

Filaret kogub ja töötleb ümber toksilisi suitsukonisid keskkonnasõbralikuks komposteeruvaks 3D printimise materjaliks, vähendades seeläbi jäätmeid uuenduslikul moel. Idee sai alguse Ines Issa Villido kunstist, sest lisaks TalTechi plastikutehnoloogia magistrikraadile on ta ka õppinud skulptor.  Koos Kristina Jacqueline Leoniga tekkis Inesel idee, kuidas lahendada vähemalt üht väga olulist jäätmeprobleemi. Vaata Filareti kohta infot siit.

Filaret konikast
Filareti konikast Pikakari rannas. Foto pärineb Tallinna linna veebilehelt.

3. Tudengivormel

FS Team Tallinn esitles juuni keskel Tallinna Tehnikaülikoolis juba oma uut elektrivormelit, mis on esmakordselt võimeline sõitma nii juhiga kui juhita! Uus täiustatud masin läheb rinda pistma selliste korüfeedega nagu Stuttgarti autotööstuse tudengitiimid. FS Team Tallinna meeskonda kuuluvad nii TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid. Formula Student sari on inseneritudengitele suunatud tootearendusvõistlus, kus tudengid arendavad võistluseks üheistmelise prototüüpvormeli, läbides kõik olulised etapid - projekteerimine, tootmine ja testimine. Hooaja kulminatsiooniks on rahvusvahelised võistlused, kus testitakse vormeli töökindlust, kiirust ja üldist võimekust. Mõõtu võetakse ka staatilistel aladel, kus tuleb autotööstuse tippspetsialistidele kaitsta vormeli disaini, äriplaani ja kuluaruannet. Loe tudengivormeli tegemiste kohta rohkem siit.

Tudengivormel
TalTechi õpingute vältel sündinud tudengivormel. Foto: Nikita Turok

4. TalTech Business Forum

Kindlasti olete kuulnud sellest ärikonverentsist, mille korralduse taga on TalTechi majandustudengid. Iga aastal tuleb TalTech Business Forum suuremalt kui varem. Tegu on kahepäevalise ärikonverentsiga, mille eesmärgiks on tutvustada maailma põnevalt ja laiahaardeliselt – ettevõtetest maailmamajanduseni välja ning arutletakse nii finantsturgude kui ka majandusliku olukorra üle. Vaata selle sündmuse tutvustust siit.

TalTech Business Forum
Business Forum 2023 korraldustiim koos laulja Tanel Padari ja moderaator Urmas Vainoga. Foto: Andre Böttker

Ka sina võid maailma muuta!

Vaata, kui palju on TalTechis erinevaid tudengiorganisatsioone.

Kas teadsid, et TalTechi tudengid on käima lükanud kümneid erinevaid liikumisi, klubisid, üritusi, organisatsioone, mille mõju tunneb lisaks tehnikaülikoolile ka Eestis, siinses poliitika-, majandus- ja kultuurielus, aga ka kaugemalgi? Vaata, millistesse liikumistesse-organisatsioonidesse võid sinagi kuuluda ja tänu sellele maailma muuta, kui alustad oma õpinguid TalTechis: https://taltech.ee/tudengiorganisatsioonid