TalTechi toidutehnoloogia ja -arenduse magistrant Kersti-Liis Vimm oli üks nendest tudengitest, kes haaras sügissemestril võimalusest ja kandideeris EuroTeQi partneriülikooli kursusele. Uusi teadmisi asus ta hankima Taani Tehnikaülikoolist. Tema sõnul oli see ideaalne võimalus kogeda teistmoodi ülikooli, eriti praegusel ajal, kus välismaale minek on keeruline.

Kersti-Liis Vimm

Mis kursuse valisid ja miks just see sind kõnetas?

Kui leidsin TalTechi saadetud e-kirjast informatsiooni EuroTeQi kohta, viskasin kiirelt pilgu peale, mis seal pakutakse, ja üllatuseks leidsin kursuse, mis minu erialaga sobis. See oli Taani Tehnikaülikooli (DTU) kursus Safety and Health Effects of Aquatic Foods.

See kursus tundus huvitav, kuna on otseses seoses minu magistriõppekavaga ning katab teemat, mida meie ülikool otseselt ei paku. Samuti pole minu erialal ingliskeelseid aineid, mistõttu tundus see ideaalne võimalus praktiseerida keeleoskust.

Millised on senised muljed ja kogemused?

Väga head – sain kohe alguses Taani Tehnikaülikoolilt kogu vajaliku informatsiooni, ligipääsu nende süsteemidele jne. Ei esinenud probleeme kursusel osalemisega, kõik oli sama sujuv nagu oleks võtnud ainet TalTechis. Kursusel on kogu materjal e-loengutena, mille õppejõud on ette salvestanud ja saadab meile nädala kaupa. Igal reedel saame esitada küsimusi ja lahendada ülesandeid eelneva materjali teemal. Kursusel on kaks grupitööd ja kogu kursus lõpeb suulise eksamiga. Eks natukene keeruline ole enda aega planeerida, et alati materjalid reedeseks küsimuste-vastuste vooruks läbitud oleks, aga seni olen veel hakkama saanud.

Miks soovitad EuroTeQi kursustel osaleda?

Rahvusvahelise õppes osalemine on ideaalne võimalus kogeda teistmoodi ülikooli, eriti praegusel ajal, kus välismaale minek on tihti keeruline. See annab hea kogemuse inglise keeles ning uusi ja põnevaid teadmisi enda valdkonnast, mida koduülikool võibolla ei paku.

Kandideerimine EuroTeQi kevadsemestri kursustele on avatud! Leia endalegi sobiv kursus EuroTeQi kursusekataloogist. Osaleda saab nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppe õppeainetes. EuroTeQ partnerülikoolid on Müncheni Tehnikaülikool (Saksamaa), Eindhoveni Tehnikaülikool (Holland), Taani Tehnikaülikool (Taani), École Polytechnique (Prantsusmaa) ja Tšehhi Tehnikaülikool (Tšehhi).

Juhised kursuse valimiseks leiad siit