Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool koos kaitseministeeriumi ja Targalt Internetis projektiga kutsuvad koole osalema 1.-6. Klassi IT ja küberturbe nuputusvõistlusel KüberNööpnõel. Võistluse abil uurivad korraldajad, milline on kõige nooremate õpilaste oskus saada hakkama lihtsama lausearvutuse, mõistatuste, funktsionaalse lugemisoskuse ja loogikaga IT-rohkes keskkonnas.

TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse teadur ja võistluse projektijuht Birgy Lorenz rääkis, et 2021. aasta uuringus on kokku kuni 21 ülesannet, millest kuus on 1.-2. klassile, 13 on 3.-4. klassile ja 5.-6. klass saavad läbi teha kõik ülesanded. Siiani on kõige enam punkte saadud ülesannetes, kus tuli visuaalselt ühte joont teisega võrrelda; mõista tekstiliselt, millisel kohal lõpetad võistluse; loogiliselt järeldada, kuhu parkis droon. 

Lorenzi sõnul said korraldajad eelmisel hooajal teada, et õpilastele on lihtsaimad ülesanded ja tegevused, mis on visuaalsed, kuid funktsionaalne lugemisoskus võib saada õige vastuse saamisel takistuseks. “Sellel aastal loodame saada sisendi, millal tüdrukud ja poisid enda jaoks mõtestavad, kas IT-valdkond on nende jaoks või mitte,” lisas Birgy Lorenz. 

Võistluse korraldajad kutsuvad kõiki Eesti koole andma panus teadmisesse, kes on meie koolide kübernööpnõelad ning milline on 1.-6. klassi suhtumine IT-valdkonda. Eesti- ja venekeelne testimine on avatud kuni 31.03.2021 veebilehel http://www.kyberpahkel.ee/

Koole kutsutakse osalema 1.-6. klassi IT ja küberturbe nuputusvõistlusele KüberNööpnõel.

Laeb infot...