Tänasel pidulikul aktusel andis Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond aktiivsetele ja õpihimulistele tudengitele üle stipendiumid kogusummas 217 100 eurot. Enim toetusraha läks inseneriteaduskonna üliõpilastele.

Arengufond
Coop Panga personalijuht Janika Valliste, stipendiaadid Liisi Ruuven ja Melody Nirk ning Coop Panga tegevjuht Margus Rink

Sel kevadel laekus arengufondile üle tuhande kandideerimisavalduse. „Mul on meeletult hea meel, et nii palju tudengeid konkursist osa võtsid,“ rõõmustas arengufondi juhataja Elinor Toming. Tema sõnul ei olnud stipendiaatide valik sugugi lihtne, kuid suureks abiks olid üliõpilaste kirjutatud motivatsioonikirjad, mille järgi ettevõtted tudengite elu, eesmärkide ja unistuste kohta rohkem teada said.

„Stipendiumid aitavad luua oma eriala või valdkonna tulevikukindlust ja jätkusuutlikku arengut. Kasvav toetajate arv näitab, et see teadmine on jõudnud erasektorini. Lisaks arengufondi stipendiumitele kutsun üles kõiki ettevõtjaid panustama koostöösse ülikooliga ka läbi ühiste projektide, külalisloengute või õppeprogrammide koostamise,“ ütles arengufondi nõukogu esimees Robert Kitt.

Stipendiumitesse panustavad ka konkreetseid valdkondi populariseerida soovivad eraisikud, kuid suurem osa toetusest tuleb tulevikku vaatavate ettevõtete poolt. Sel kevadel tunnustasid TalTechi üliõpilasi esmakordselt Coop Pank, Elcogen, Filter Grupp, SAMI Grupp, Smartecon ja Tammer OÜ.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul valmistas rõõmu, et tudengite huvi panga poolt välja pandud stipendiumite vastu oli suur. „Stipendiumi taotlemiseks esitatud esseedest oli näha, et tudengid mõisatavad väga hästi tehisaru ja ESG rolli tulevaste majandusmudelite kujundamisel. Nende valdkondade puhul osati näha nii võimalusi kui ka riske ning pakuti välja, kuidas saaks klientidele luua suuremat lisaväärtust,” sõnas Rink.

Rink lisas, et panga peamine eesmärk TalTechiga koostöös on soodustada huvi valdkondade vastu, milles nähakse olulist potentsiaali Eesti panganduse ja laiemalt majanduse konkurentsivõime suurendamiseks.

Elcogen Grupi personalijuht Kadri Kruusaauk märkis, et nende ettevõttel on ambitsioonikas eesmärk pakkuda maailmale kõige tõhusamat tehnoloogiat taskukohase rohelise vesiniku tootmiseks ja kasutamiseks. „Selle saavutamiseks on vaja valdkonnast uudseid teadmisi, aga ka uudishimu. Just siin on oluline roll ülikoolidel ja see on ka põhjus, miks Elcogen otsustas välja käia vesinikutehnoloogia stipendiumi,“ selgitas ta. Kruusaauk tõi välja, et nii saab tõmmata teemale tähelepanu ja leida üles särasilmsed valdkonnast huvitatud tulevased vesinikutehnoloogia (ja mitte ainult) eksperdid.

Arengufondi juhataja Elinor Toming tänab südamest kõiki stipendiumite väljapanijaid. Järgmine konkurss avatakse juba sügisel. Tudengite stipendiumitega toetamisest huvitatud ettevõtted ja eraisikud saavad ühendust võtta kirjutades e-kiri arengufond@taltech.ee meiliaadressile või telefoni teel, helistades numbril 5520268. Lisainfot leiab ka: taltech.ee/arengufond.

Aktuse galerii