Tallinna Tehnikaülikool

Kui Tallinna Tehnikaülikool on Sulle SAISi kaudu teinud õppekoha pakkumise, siis ära unusta oma õppima tulek kinnitada. See tuleb teha hiljemalt 15. juulil.

NB! 2020. aasta lõpetajatel, kelle kõrghariduse lõpetamine vormistatakse alles suve teises pooles, tuleb esitada sisseastumisavaldus ikka tähtajaks 7.07 kell 12.00 ja läbida katsed ette nähtud ajal 9. ja 10. juulil. Õppekoha pakkumine tehakse SAISis sellisel juhul peale lõpetamist (välisülikooli lõpetajatel peale lõpudokumendi ja ENIC-NARIC keskuse hinnangu esitamist), kuni 30.08.2020.

Õppima tulek tuleb SAISis kinnitada peale "vastuvõetavaks" märkimist kahe päeva jooksul.

Miks õppida TalTechis?

Õppekavad tudengitelt ja ettevõtjatelt
Kui veel kahtled, kas tulla TalTechi õppima, siis tea, et tehnikaülikooli iga õppeprogrammi taga on erialaga seotud inimestest koosnev programminõukogu, sh valdkonna ettevõtjad, kes tagavad, et ülikoolis õpetatav vastaks tööandjate vajadusele, ning üliõpilased, kes tagavad, et õppimine ise oleks põnev ja õpetamine atraktiivne. Tudengite tagasiside on oluline tööriist ka õppekavade arendamisel ja õppejõudude valimisel.

Kõrgem palk
Hästi läbimõeldud õppeprogrammide tulemusi pole vaja kaugelt otsida: Haridussilma andmeil teenis Tallinna Tehnikaülikooli lõpetaja 2018. aastal keskmiselt 2006 eurot kuus. Eesti keskmine kuupalk samal aastal oli 1310 eurot, nii et TalTechi vilistlased olid väärt enam kui 1,5 Eesti keskmist palka. Tähelepanuväärne on ka võrdlus teiste ülikoolide lõpetajate palkadega: TalTechi lõpetajate keskmine töötasu oli 2018. aastal 26% kõrgem kõigi Eesti kõrgkoolide lõpetajate keskmisest. (Haridussilm, 2020)

Kaasaegne linnak
Kui rääkida õppimise mugavusest, siis pane tähele, et TalTech on ainus ülikool Eestis, kus on kompaktses kampuses koos kõik vajalik – aulast ühiselamuteni. TalTechi „leiutajatelinnakust“ leiab tipptasemel laborid ja kaasaegse raamatukogu, ettevõtluskeskuse ja tegusa tudengimaja, spordihalli ja hulga söögikohti, huvi- ja kultuuriklubid ning pikniku- ja palliplatsid. Naaberlinnakuks on aga Tallinna Tehnopol, kus tegutseb ja kasvab enam kui 200 tehnoloogiaettevõtet. See kõik tähendab, et kui pealinna elurütm Sulle ei meeldi, võib sellest rahumeeli Mustamäe mändide all eemale hoida, samas on transpordiühendus kesklinnaga tihe ja tõhus.

Äge tudengielu
Tehnikaülikoolis on 23 tudengiorganisatsiooni, kaheksa kultuurikollektiivi ja tippspordivõistkonnad ning linnakus on Tudengimaja üleni üliõpilaste päralt. Tudengielu on TalTechis üks Eesti elavamaid – selles saab veenduda kasvõi üliõpilaste suve- ja talimängudel, kus TalTechi mütsid-särgid-lipud kõige silmatorkavamad ja talteklaste hääled kõige valjemad.

Astu samm õiges suunas, et Sinu suured ideed annaksid tulevikus maailmale midagi sellist, millest veel unistadagi ei osata.

Laeb infot...