„Mul on hea meel näha, et 24 tunniga saab välja tulla nii lahedate ja päriseluliste ideedega,“ rõõmustas TalTechi uusettevõtluse keskuse projektijuht Rasmus Kalep. TalTechi ja Cleantech Estonia koostöös korraldatud kliimahäkatoni võitis tiim Dottyland, kes mõtles välja platvormi, millega saab nii enda kui oma töötajate keskkonnajalajälge jälgida. TalTechi tiim sai aga linnaplaneerimise väljakutse lahendamise eest eriauhinna – võimaluse Beamline Acceleratori programmis osalemiseks.

Climathon

„Ka need meeskonnad, kel idee eelnevalt juba mõttes oli, said seda tõhusalt koos mentorite abiga edasi arendada,“ selgitas Kalep. „Kliimateemad on olulised ning sellised ideetalgud on minu arvates just kohaks, kus mitmekülgsete lahendusteni jõuda.”

Häkatonil autasustati kolme silmapaistvamat ideed, millel oli žürii meelest parim ärimudel ning sotsiaalne mõju.

Climathon 2023 võitjad:

Climathon
  1. Dottyland – platvorm üksikisiku või töötaja tekitatud keskkonnajalajälje jälgimiseks

2. Waste Warriors – rakendus toiduraiskamise vähendamiseks koostöös kohvikute, restoranide ja toidukauplustega

3. Rattarong – rattalaenutusteenus kooliekskursioonideks või turistidele, et rattaliiklus oleks paremini kättesaadav

Tallinna linn pani välja auhinnafondi summas 1000 eurot ning parimad said piletid nii NEXPO Tallinn kui ka sTARTUp Day konverentsidele, et sealt väärtuslikke kontakte ning ideid koguda. „Ootan põnevusega, millal ideed toestatud saavad, et võiksime neid igapäevaelus kasutama hakata. Aitäh kõigile osalejatele ja koostööpartneritele,“ sõnas Kalep.