3. oktoobril, rahvusvahelise õpetajate päeva eel, toimus Kohtla-Järve Kultuurikeskuses pidulik vastuvõtt, kus tunnustati linna parimaid õpetajaid. Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžist said autasu kaks õppejõudu ning teaduslaager "Kastiga koju". Lisaks oli kolledž nomineeritud ka haridusteo kategoorias.

Insener_Virumaa kolledži tunnustused

Peaauhinna „Aasta õppejõud 2022“ pälvis Virumaa kolledži õppejõud Sergei Pavlov.
Sergei Pavlov suudab oma tundides luua väga töise ja positiivse õhkkonna. Üliõpilased on oma tagasisides jaganud õppejõule tunnustust väga hästi koostatud enesekontrolliga testide, laboritööde, õppevideote ning lahendustega näidisülesannete eest. Tudengid on nimetanud teda lausa Virumaa kolledži brändiks. Sergei Pavlov on olnud valitud parimaks õppejõuks aastatel 2018, 2019 ja 2021.

Pille Ers pälvis Kohtla-Järve linnavalitsuse preemia „Parim õppejõud“. Pille Ers õpetab Virumaa kolledžis näiteks anorgaanilist keemiat ja keemia aluseid  ning lööb kaasa keemiatehnoloogia eriala populariseerimises, korraldades erinevaid töötubasid. Pille Ers on kompetentne, alati sõbralik ning igas olukorras naeratav töökaaslane. Tema rahulik, kuid samal ajal professionaalne suhtumine väljakutsetesse on innustav ja motiveeriv.

Kohtla-Järve linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon andis välja auhinnad kolmes nominatsioonis. Nominatsiooni „Haridustegu 2022“ võitja on Virumaa kolledži teaduslaager „Kastiga koju“.  Tunnustuse võttis vastu teadus- ja tehnikakooli juht Küllike Kullerkupp. Projekt „Kastiga koju“ võimaldab lastel koos vanematega kodus põnevaid katseid läbi viia, sealjuures vajalike vahendite üle muretsema ei pea, sest kõik on kastiga koju saadetud.

Lisaks oli Virumaa kolledž nominent kategoorias „Haridustegu 2022“  loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) ning inseneeria ja ettevõtluse valdkonna populariseerimise eest.
2022. a korraldas Virumaa kolledž õpilaste LTT ja ettevõtluse uurimistööde konkursi. Konkursi parimatel on võimalus osaleda Virumaa kolledži üliõpilaskonverentsil.  Samuti viiakse läbi Virumaa Rahva Kolledžis tegevusi väärikatele, kes soovivad end erinevates valdkondades arendada ja praktilisi kogemusi omandada.

Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht pole auhinnatud kolleege iseloomustades kiitusega kitsi: "Virumaa kolledži suurim väärtus on inimesed, kes igapäevase ning südamega tehtud tööga panustavad kvaliteetse hariduse pakkumisse Ida-Virumaal erinevatel tasemetel. On suur rõõm, et meie inimesi on märgatud. Sergei on pühendunud ning tulihingeline õppejõud, kes särab ise ja innustab üliõpilasi. Pillele andsid tudengid sel aastal ka omalt poolt tunnustuse "Kõige sõbralikum õppejõud 2022", sest lisaks erialastele teadmistele jagab ta neile oma päikselist naeratust ja hingesoojust. Lisaks tasemeõppele on kolledži töötajate südameasjaks teaduse ja tehnika populariseerimine. Seda tehakse suure entusiasmiga nii enda kui linlaste rõõmuks ning kõigi väljakutsete kiuste. Ülemaailmse pandeemia ajal välja töötatud  teaduslaagri "Kastiga koju" populaarsus kogub tuure, vaatamata sellele, et juba ammu on võimalik kohtuda füüsiliselt. "Kastiga koju" teaduslaagri teeb hindmatuks võimalus lahendada ülesandeid kodus koos ema-isa ja õe-vennaga. See on kvaliteetaeg, mida kunagi pole küllalt."

Inseneriteaduskond tänab ja õnnitleb kolledžit ning Pille Ersi ja Sergei Pavlovit südamega tehtud töö eest!  Tuult tiibadesse "Kastiga koju" projektile ka edaspidiseks!