22. aprillil Tallinna Tehnikaülikooli tudengite korraldatud rektorivalimiste debatil uuriti kandidaatidelt muuhulgas, kuidas nad suhtuvad uude TalTechi brändi. Kõik kolm kandidaati leidsid, et uus bränd on ülikoolile hea.

TalTechi rektorikandidaatide debatt tudengite eri

Ainuke ülikooliväline kandidaat, tänane Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land nimetas brändiuuendust toredaks ja uuenduslikuks. „Eriti meeldiv on kuulda kordades kasvanud uue brändiga toodete müügist, see näitab, et see meeldib tudengitele,“ märkis ta.

Praegu TalTechi ehituse ja arhitektuuriinstituudi direktorina töötav Jarek Kurnitski tervitas lisandunud laia värvide valikut. „Kui varasemalt kasutas tehnikaülikool valdavalt lillakaid toone, siis uute värvide, nagu sinise ja halli kõrvale toomine on igati tänuväärt,“ sõnas ta.

Kolmas kandidaat, praegune TalTechi rektor Jaak Aaviksoo leidis, et uus bränd on äge. Brändi lansseerimisega kaasnenud mõningase kriitikata kohta arvas ta: „Kui teed suuri asju, siis pead olema valmis, et kritiseeritakse. Arvan, et tulevik on TalTechi päralt!“

Debatti modereerinud TalTechi magistrant Martin Malm oli tänulik, et kõik kandidaadid TalTechi brändi toetavad, sest üliõpilasesindus on seda ka oma ootustes uuele rektorile väljendanud.

Mais 2019 Kantar Emori läbiviidud Eesti ülikoolide maineuuring* tõi välja TalTechi maine tuntava kasvu Eesti noorte seas, vanuses 15-19. Ülikool oli kasvatanud oma mainet absoluutselt kõikide noorte silmis oluliste mainefaktorite osas kõrghariduse puhul. Lisaks tugevale hariduse ja teaduse kvaliteedile peavad Eesti noored TalTechi Eesti kõige tudengisõbralikumaks ülikooliks, võrreldes teiste ülikoolidega eristub selgelt tehnikaülikooli uuendusmeelsus, hariduse praktilisus, ettevõtlik vaim, rahvusvahelisus, ühtne ja eristuv kuvand. Konkurentsitult on TalTechi tugevusteks ka atraktiivsed ja tänapäevased õppehooned ning kaasaegne ja kaunis ülikoolilinnak.

Juba täna näevad uuringu järgi Eesti noored TalTechi ka kõige keskkonnasõbralikuma ülikoolina. Eilse debati käigus lubasid kõik rektorikandidaadid pöörata tulevikus ekstra tähelepanu nn rohelise linnaku arengule.

Tudengite korraldatud rektorikandidaatide debatt oli esimene avalik kandidaatide vaheline väitlus, kus kesksel kohal olid tudengitele olulised teemad ja ootused uuele rektorile. 8. mail toimub rektorikandidaatide avalik debatt, mis suunatud nii ülikooliperele kui ka laiemale avalikkusele – jutuks tulevad nii tehnikaülikooli arengusuunad kui roll ühiskonnas. Debatti modereerib Urmas Vaino.

Rektori valib 18. mail 2020 Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu. Uus rektor astub ametisse 1. septembril 2020.

* Kantar Emor korraldab Eesti ülikoolide maineuuringut igal kevadel. Selle eesmärk on välja selgitada Eesti kõrgkoolide üldine mainepositsioon elanikkonnas ning analüüsida ülikoolide maineprofiili detailsemalt. Viimane uuring korraldati 2019. aasta mais ning selles osales 1232 inimest vanuses 15–74 aastat. Uus uuring on planeeritud läbi viia kevadel 2020.