Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledž saadab 80-le Ida-Virumaa lapsele kevadiseks koolivaheajaks teaduslaagri tegevused kasti sees koju.   

Virumaa kolledž korraldab põhikooli õpilastele 19.-23. aprillil 2021 teaduslaagri. Sarnaselt selle õppeaasta vaheaegadele saadetakse kasti sees 5 tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju. Õpilastel tuleb kasvatada soolakristalle, meisterdada molekulide mudelid, õppida kommide peal matemaatikat, panna kokku robotkäsi ja igiliikur ning tekitada pudelisse ookean. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid, lisaülesandena lahendavad osalejad ettevõtlusülesannet.  

„Oleme sel õppeaastal pidanud kahel korral laagriülesanded kastiga koju saatnud. Igal korral on rühmad kiiresti täitunud ja oleme pidanud paljudele soovijatele teatama, et kastid on juba välja jagatud. Sel põhjusel otsustasime kevadvaheajal 40 kasti asemel välja jagada topelt koguse ehk 80 kasti,“ selgitas Virumaa kolledži kommunikatsioonijuht ja laagrite projektijuht Annely Oone.

Teaduslaagri kaks rühma täitusid ühe tunniga, seejuures 70 kasti leidis omaniku registreerimise avamise järel 8 minutiga. Osalejaid on laagris Kiviõlist, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, ja Toilast. Oone lisas, et uutes oludes ja uues vormis teaduslaagri ülesannete saatmine kastiga koju on ennast õigustanud ning tegevustest saab osa kogu perekond.  

Teaduslaagri tegevuste info: https://www.taltech.ee/teaduslaagrid.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba 10 aastat aastast 2011. 2012. aastal pälvis kolledž tunnustuse „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija 2012“. Teaduslaagrite läbiviimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt programmi "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projekti "Ida-Virumaa PATEE 2019-2023" raames.  

Lisainfo: Annely Oone, 521 0802, annely.oone@taltech.ee

Laeb infot...