TalTech Virumaa kolledži kolm keemiatehnoloogia 2. kursuse tudengit viibivad alates 1. juunist Erasmus+ programmi raames kolmekuulisel praktikal Kesk-Rootsi Ülikoolis Sundsvallis.

Kui esimesel nädalal tutvusid Andreas Kaaver, Tanel Mõistlik ja Martin Jürisoo orgaanilise keemia laborite ja seadmetega, siis tänaseks on iseseisvalt kätt harjutatud nanotselluloosi valmistamisel, tutvutud NMR masinate ja kolonnkromatograafiaga. Tanel on lisaks tegelenud hüdrofoobsete ainete loomisega, Andreas CNC sünteesiga ning Martin flash kromatograafiaga. Iga neljapäeval täidavad praktikandid Sundsvalli laboris NMR masinaid vedela lämmastikuga.

Kõik kolm kiidavad Sundsvalli inimesi, kes on väga abivalmid, rõõmsameelsed ja sõbralikud. „Ülikooli juhtkond ning meie laborijuhendajad Luca ja Rana võtsid meid soojalt vastu,“ kiidab Tanel. Maastikupilt on suurejooneline, sest Sundsvall asub kahe mäe vahel, mis on tiheda metsaga kaetud. Praktikumide vahel jõuavad poisid tutvuda linnaga ja nautida sooje suveilmasid.

Pandeemia tingimustes oli praktikale sõitmiseks vaja end eelnevalt testida, ületada Soome piir ning sõita neli tundi rongiga. Martin kiidab ülikooli campust: „Siin on väga palju ruumi ja väga moodne. Soovi korral saame käia maja taga  liivaplatsil päevitamas ja ahjus grillida. Maja ees on meil jalgpalliväljak ja suur lasteaed, samuti avaneb ka sealt imeilus vaade Sundsvalli põhjapoolsele mäele. Kool on väga modernne ja sisukas.“

Tudengid läbivad keemiatehnoloogia õppekavas kohustuslikud  tutvumis- ja töökeskkonnapraktikad, mis kokku kestavad 3 kuud. Praktikate eesmärgiks on erialaste professionaalsete tööoskuste omandamine, aga ka isikuomaduste ja meeskonnatöö oskuse arendamine.

Erasmus+ on Euroopa Liidu hariduse, koolituse, noorte ja spordi toetusprogramm. Erasmus+ programmi raames on kõikidel TalTech üliõpilastel kogu õppeperioodi jooksul kokku 12 mobiilsuse kuud, mil neil on võimalus üheks semestriks või õppeaastaks minna õppima või praktikale mõnda TalTech partner-ülikooli või firmasse, mida on arvukalt. Praktika võib kesta 2 kuni 6 kuud.

TalTech Virumaa kolledžis saab õppida kolmel rakenduskõrgharidusõppe ja kahel magistriõppe erialal päeva- ja sessioonõppe vormis. Vastuvõtt kõikidele õppekavadele kestab 6. juulini 2021.